Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uniper rozwija projekt fotowoltaiczny w Polsce

Uniper rozwija projekt fotowoltaiczny w Polsce

Uniper Energy nabył projekt fotowoltaiczny o mocy 20,4 MW od Photon Energy Group. Oczekuje się, że projekt ten, zlokalizowany w powiecie Wysokim Mazowieckim, w gminie Szepietewo, będzie gotowy do budowy do końca 2024 roku. „Liczba naszych projektów w Polsce stale rośnie” – powiedział Paweł Tarczewski, dyrektor ds. rozwoju energetyki fotowoltaicznej i wiatrowej w Uniper w Polska. Naszym celem w perspektywie średnio- i długoterminowej jest plan projektów o mocy około jednego gigawata. »

Cele i strategia transformacji Uniper

Uniper angażuje się w transformację branży energetycznej poprzez elastyczne i zrównoważone formy produkcji energii. Firma zainwestuje około 8 miliardów euro w rozwój i transformację swoich mocy produkcyjnych do 2030 r. Inwestycja ta obejmuje projekty związane z energią słoneczną i wiatrową, których celem jest wytworzenie do 2030 r. ponad 80% mocy zainstalowanej swoich elektrowni energii elektrycznej wolnej od emisji CO2. Produkcja Najpóźniej do 2029 roku energia elektryczna zostanie odrzucona od węgla.

Ekspansja energetyki odnawialnej w Europie

Uniper planuje do 2030 r. wybudować lądowe farmy wiatrowe i elektrownie fotowoltaiczne (PV) o mocy 10 GW na kluczowych rynkach europejskich, takich jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Szwecja, Węgry i Polska. Ponadto Uniper zamierza dostarczyć 3 GW energii zdolności w zakresie energii odnawialnej osiągną dojrzałość inwestycyjną do 2025 r., wspierając w ten sposób transformację energetyczną Europy. Strategia Unipera skupia się na tworzeniu zrównoważonych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań energetycznych, poprzez konwersję istniejących elektrowni oraz inwestycje w elastyczne i bezpieczne aktywa produkujące energię.

Wpływ na polski rynek energii

Rozwój projektów Unipera w Polsce jest kluczowym elementem jego ogólnej strategii. Projekt Sibitio PV nie tylko przyczyni się do transformacji energetycznej Polski, ale także przyczyni się do osiągnięcia europejskiego celu, jakim jest neutralność emisyjna. Inwestycje w energię odnawialną w Polsce są kluczem do dywersyfikacji źródeł energii kraju i zmniejszenia jego zależności od paliw kopalnych. Paweł Tarczewski podkreśla, że ​​celem jest osiągnięcie 1 GW mocy zainstalowanej w Polsce, co stanowi ważny krok w strategii Unipera. Przejęcie przez Uniper projektu fotowoltaicznego Szepietewo stanowi ważny krok w transformacji energetycznej firmy.

READ  Erytrea, „przestarzały” kraj, z którego masowo uciekają młodzi ludzie