Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ulica jest wściekła, a rząd jest nadal bardzo uparty

Ulica jest wściekła, a rząd jest nadal bardzo uparty

Pobity rekord, na ulicy jak w sieciach społecznościowych. W niedzielę 4 czerwca, podczas antyrządowej demonstracji, w Warszawie zebrało się 500 000 uczestników, wywołując lawinę internetowych wymian. W sumie zidentyfikowano 300 milionów interakcji na YouTube, Facebooku, Instagramie, TikToku i Twitterze w kraju z 27 milionami użytkowników tych sieci.

Głosić przekonanym

The loi controversée pour la mise en place d’une special Commission sur les influences russes, percue as un moyen d’écarter sans possibilité de recours le primary candidat de l’opposition, Donald Tusk, in vue des élections legislations de novembre, a déchaîné tkanina. Znacznie więcej niż „strajk kobiet” z 2020 r. przeciwko wirtualnemu zakazowi aborcji, który mimo wszystko doprowadził do 230 milionów interakcji online.

Jednak skutki dla dużych bloków wyborczych pozostają marginalne. Według sondażu przeprowadzonego przez Ibris dla radia ZET, gdyby sondaże odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość (PiS), które dominuje w konserwatywnej większości narodowej, zajęłoby pierwsze miejsce, zdobywając 34,4% głosów. Jego ocena nie zmienia się w porównaniu do marca.

Platforma Obywatelska, na czele z liberalnym konserwatystą Donaldem Tuskiem, mimo trzypunktowego wzrostu uplasuje się na drugim miejscu (z 29,1% głosów). W rzeczywistości tylko 35% zwolenników PiS ufa informacjom krążącym w Internecie, w porównaniu do 70% wyborców opozycji. Dlatego bardzo trudno jest wysłać wiadomość do nacjonalistycznych konserwatystów, którzy są odizolowani w kolejnej „bańce”, jak wyjaśnia Instytut Internetu i Mediów Społecznościowych (Ibims).

Nieoczekiwany wpływ na ultrakonserwatystów

Donald Tusk nie szczędził jednak wysiłków, by uchwalić ustawy nacjonalistyczne, aby uwieść obóz przeciwny. „Czym jest Polska w naszych sercach? To nie tylko geografia, to nie tylko termin. Polska to wolność. Polska to solidarność, a Polska to miłość do tej ziemi, jej mieszkańców i jej historii. Nie ma Polski bez miłości , solidarność i wolność”. W niedzielę przyciągnął tłumy, które tłumnie paradowały pod narodowymi i europejskimi flagami. Dobra przemowa, podjęta szeroko przez menedżerów partii w tym tygodniu.

READ  Przerwa: Euro ustabilizowało się po tym, jak niemiecka produkcja nie spełniła oczekiwań.

Ostatecznie jednak to konserwatywna Konfederacja (Konfederacja) na prawo od Prawa i Sprawiedliwości wychodzi na prowadzenie. W 2019 roku jego młody lider Sławomir Mentzen (dziś 36) podsumował w żartobliwym tonie pięć filarów swojej platformy: Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej. » Ten doktor z wykształcenia ekonomicznego wyróżnia się jako trzecia siła polityczna w kraju z 13,4% głosów wobec 7,4% w marcu.