Ukraina wypełnia lukę w bluesie

Po pięciu remisach Ukraina wreszcie odnalazła smak zwycięstwa. Szóstego dnia, w którym Blues zostali wykluczeni z udziału w czwartym finale Ligi Narodów, piłkarze Ołeksandra Petrakowa zaprezentowali się znakomicie podczas podróży do Finlandii. Na murawie Stadionu Olimpijskiego w Helsinkach to Andrij Jarmołenko stłumił skandynawski entuzjazm, strzelając pierwszą bramkę od czwartej minuty. Nadzieja wróciła do fińskiej drużyny, gdy Timo Pukki wyrównał na krótko przed pół godziny, a podanie na pierwszego gola Ukraińca, Romana Jarimczuka, poprawiło nastrój pięć minut później. Bardziej ofensywnie, ale mniej celnie Ukraińcy wytrzymali do ostatniego gwizdka (1-2). Dzięki tej wygranej Ukraina utrzymała drugie miejsce, ale spadła o cztery długości do francuskiej drużyny narodowej. Ale o dwa punkty przewagi nad graczami z Europy Wschodniej Bośnia i Hercegowina nadal utrzymuje kontakt. Zapowiadając łatwą podróż do Kazachstanu, Ismael Privljak wysadził blokadę w 25. minucie, zanim ugruntował zwycięstwo swojego zespołu w 66. minucie Po tym zwycięstwie Bośnia i Hercegowina zajęła trzecie miejsce w grupie.

Szwecja zbliża się do Hiszpanii

W pierwszej grupie zdominowanej przez Portugalię i Serbię ze snu wyszła Irlandia. Dzięki dubletowi Caluma Robinsona w pierwszej połowie i golu Chiduziego Ogbeni w ostatniej minucie, Irlandczycy bez problemu wygrali w Azerbejdżanie (0:3), którzy wciąż szukają pierwszego sukcesu w tych kwalifikacjach. Z kolei w grupie B Szwecja zbliżyła się do Hiszpanii, aby odnieść korzyści z wyraźnego zwycięstwa nad Kosowem. Z rzutu karnego Emil Forsberg ustawił półgodzinny kurs, po czym Alexander Isaacs podwoił zakład zaledwie godzinę później, a Robin Quaison ledwo wszedł do meczu, dając więcej pocieszenia szwedzkiemu sukcesowi (3:0). Tymczasem Grecja przez długi czas potykała się o gruzińską obronę, by w końcówce meczu znaleźć rozwiązanie z rzutem karnym Anastasios Pacasitas, a po dogrywce Dimitrios Bilkas (0:2). A w trzeciej grupie Litwa pokonała Bułgarię (3-1) dzięki Gustasowi Lasikasowi na początku meczu i bramce Fedora Cernica w dwie minuty na koniec meczu, w odpowiedzi na wyrównanie Kirilla Despodova. Tymczasem w grupie F pod koniec meczu wygrała Szkocja. Podczas gdy Eran Zahavi otworzył wynik w czwartej minucie, John McGinn wyrównał po pół godzinie, jednak Monas Dabur odbudował prowadzenie Izraela w pierwszej połowie, a Lyndon Dykes nie wykorzystał rzutu karnego tuż przed przerwą. Ale ten ostatni odzyskał zdrowie na krótko przed godziną, zanim zobaczył Scotta McTominay’a, który zaproponował pokonanie Szkocji (3-2).

READ  Ligue 1 – OL W C1 Nicea spada z ligi: niesamowity ranking 2024

Mistrzostwa Świata FIFA 2022 / Kwalifikacje (region europejski)