Ukończono w Halle dla Félix Auger-Aliassime

Felix Auger-Aliassime z Quebecu nie zdołał naprawić podania Paula Huberta Hurkacza w ćwierćfinale turnieju tenisowego w Halle w Niemczech, przegrywając w piątek 7:6 (2), 7:6 (4).

• Przeczytaj także: Nadal chce „spróbować grać” na Wimbledonie

• Przeczytaj także: Felix Auger-Aliassime na Laver Cup

W ten sposób gracz nr 12 na świecie pokonał „FAA” po raz pierwszy w trzech próbach w ramach ATP. Pomścił porażkę zadaną mu przez zawodnika Maple Leaf w pierwszej rundzie tych samych zawodów trawiastych w zeszłym roku.

Żaden z zawodników nie złamał się podczas trwającego godzinę i 46 minut meczu. W rzeczywistości tylko jedna szansa została określona przez jedną lub drugą stronę. Na dziewiątym miejscu na profesjonalnym torze Auger-Aliassime zdobył 76 punktów, wyprzedzając rywala o jeden punkt. W meczu prowadził 38-22 w zwycięskich rzutach w dwumeczu, ale zaliczył 19 fauli niekompulsywnych do 10. Hurkacza.

Turniej ma być swego rodzaju przygotowaniem do Wimbledonu, trzeciego dużego turnieju w tym sezonie.

Obecny w Laver Cup

W innym kontekście Auger-Aliassime został wybrany do udziału w nadchodzącym Laver Cup, który odbędzie się w Londynie w dniach 23-25 ​​września, podała organizacja.

Auger-Aliasime będzie częścią globalnego zespołu kierowanego przez Johna McEnroe. Wybrano także Argentyńczyka Diego Schwartzmana i Amerykanina Taylora Fritza.

Po stronie Team Europe swój udział potwierdzili Hiszpan Rafael Nadal i Szwajcar Roger Federer. Bjorn Borg jest kapitanem Europejczyków.

Inni gracze biorący udział w tym wydarzeniu, które będzie transmitowane w TVA Sports, zostaną nazwani później.

Laver Cup to konkurs drużynowy trwający trzy dni. Team Europe wygrywał każdą edycję od swojego powstania w 2018 roku.

Dąbrowski debel

Po stronie kobiet, w deblu, Kanadyjka Gabriela Dabrowski i jej meksykańska partnerka Juliana Olmos przegrały w dwóch setach 6:3 i 7:5 w półfinale w Berlinie z Francuzką Alize Cornet i Szwajcarem Gillesem Teichmannem.

Duet z Dąbrowskim przegrał pięć razy, w tym trzy w pierwszym secie, ale żadne wybicia nie zaszkodziły im bardziej niż te w jedenastym meczu drugiego seta. Następnie obie kobiety z sukcesem obserwowały, jak ich rywalki natychmiast posyłają na mecz.

READ  Wielki strach przed Cristiano Ronaldo, mężczyzną rzucającym się na niego w środku meczu!

Reprezentantka klonowego liścia zawsze może otrzymać wyróżnienie w tym konkursie, ponieważ Bianca Andreescu wciąż rywalizuje z Niemką Sabine Lisicki. Mecz półfinałowy rozegrają w sobotę z Czechami Kateriną Sinyakovą i Australijką Storm Sanders.