U21(M) |  Młoda gwardia pokonała Polkę i awansowała do rundy zasadniczej

U21(M) | Młoda gwardia pokonała Polkę i awansowała do rundy zasadniczej

Kalim Zahaf (JS Cherbourg Monchey HP)

Po pierwszej porażce z Chorwacją i pojedynku ze Stanami Zjednoczonymi, Les Bleus mają już tylko jeden etap do awansu do głównej rundy mistrzostw świata. Z bólem Francuzi potwierdzają kwalifikację do rundy zasadniczej (37-33).

Les Bleuets odpowiada na to

Jeśli w pierwszym meczu Les Bleuets grali gorączkowo w defensywie, wydawałoby się, że tak Johann Delattre Znalazł idealną formułę na to spotkanie. Pomimo przegrywania na początku meczu, obrona Minottsów trzymała się mocno, pozwalając im odzyskać kontrolę po pierwszym kwadransie (14-12, 17′) był jedynym pokazanym niedociągnięciem w obronie, Francuzi poruszali się bardzo mało, pozostawiając dużo miejsca dla polskiej tylnej części.

Ten pierwszy okres jest bardziej rytmiczny, podczas gdy drugi jest szybszy, pozostawiając niewiele czasu na atak. Zbliżała się przerwa, a The Blues prowadzili dwoma golami na swoją korzyść, dzięki kilku dobrym złapom z przerw. Wallem-Konrad Belega. Hugo Pimenta Zajmuje pierwsze dwie francuskie minuty, wchodząc w ostatnią minutę pierwszej tercji, na szczęście bez konsekwencji dla The Blues (20-19, 30′)

2 MT

Polacy wyszli z szatni znacznie lepsi od Błękitnych, dając im już na starcie wynik 0: 2. Biało-Czerwoni grają szybko, ale popełniają zbyt dużo błędów w ataku, zakuwania piłek i złych podań. Dla Francuzów +3 (24-21, 38′) prawy tył Celestat Poszerza lukę nieco bardziej i uruchamia drugi polski termin.

Gdy w pierwszej tercji niewiele było widać, obaj bramkarze postanowili wstać Kalim Zahaf, co pomaga kolegom z drużyny objąć 5-bramkowe prowadzenie. Polacy nie poddają się i zaczynają łamać młode strzały, dzięki wysokiej obronie, która zakłóca trójkolorowe transmisje, tutaj wracają z 2-bramkową przewagą (30-28, 52′) upłynął limit czasu, ponieważ Bluetowie cierpieli pod koniec spotkania.

Czas na pieniądze nabiera tempa i The Blues muszą wygrać, aby awansować do rundy głównej. Dzięki za dwie piękne sceny przerwy Wallem Belega, Francja ponownie oderwała się trzema bramkami w ciągu dwóch minut. Zrelaksowany, ale niepewny, trzeba czekać na dwa goleOrestes Vescovo Bleuets, aby potwierdzić swoją kwalifikację do rundy głównej (37-33, końcowy wynik)

READ  Kovit-19: Polska wprowadza nowe przepisy przeciwko wirusom