Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tysiące zagranicznych biegaczy zbanowanych z New York Marathon

Do pewnego dnia tysiące zagranicznych biegaczy, w tym obywateli Europy, Wielkiej Brytanii, Indii i Chin, nie będzie mogło wziąć udziału w legendarnym maratonie nowojorskim. Odbywa się 7 listopada, dzień przed zniesieniem „zakazu podróżowania”, który obejmuje ponowne otwarcie granic USA, które były zamknięte od półtora roku.

Konkluzja została zawarta w poufnym oświadczeniu organizatorów wyścigu, NYRR, opublikowanym wieczorem w piątek 15 października na ich stronie internetowej. Uczestnicy zagraniczni, którzy nie mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych z powodu zakazu Prezydenta Stanów Zjednoczonych [datant de la présidence de Donald Trump au printemps 2020] Będą mogli odroczyć swój udział w maratonie nowojorskim w 2022 roku.Raporty prasowe.

Jednak odrzuceni uczestnicy muszą: „Prawo” Przesunięty do edycji 2022 między „21 października i 3 listopada 2021”vs suma «75 dolarów». Zanim będę mógł ponownie zarejestrować się na początku przyszłego roku. Żadna rezygnacja z edycji 2021 nie zostanie zwrócona.

powrót maratonu

Ponad osiemnaście miesięcy po zamknięciu swoich granic Stany Zjednoczone ogłosiły w piątek, że zostaną ponownie otwarte 8 listopada dla milionów podróżnych, którym nie wolno wjechać z powodu pandemii, ale tylko pod warunkiem, że zostaną zaszczepieni przeciwko Covid-19. .

Organizatorzy maratonu powołali się na listę sporządzoną przez amerykańskie organy ds. zdrowia w zainteresowanych krajach przez półtora roku pod zakazem podróżowania, chyba że istnieje przyczyna dominująca: są to wszystkie kraje europejskie w strefie Schengen, Stany Zjednoczone Brytania, Irlandia, Brazylia, RPA, Indie, Chiny i Iran.

Przeczytaj także Covid-19: 8 listopada USA zniosą ograniczenia dla zaszczepionych podróżnych

Maraton nowojorski – który zakończył się w Central Parku po przekroczeniu Wielkich Mostów Nowego Jorku – został odwołany w 2020 roku, strasznym roku dla zniszczonej pandemią metropolii. edycja 2021, 50NSZaplanowano przyjęcie około 33 000 biegaczy, czyli 60% z 53 000 biegaczy zarejestrowanych w 2019 roku.

READ  Grupa Dwudziestu spotka się w Rzymie, czy będzie w stanie przekonać się o klimacie?

Przed pandemią legendarny maraton ustanowiony w 1970 roku przyciągał co roku ponad 250 000 turystów, a jego wpływ na gospodarkę szacuje się na 415 milionów dolarów w 2015 roku.

Świat z AFP