Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Turcja sprzedaje do Polski 24 uzbrojone drony

To pierwsze rodzaje eksportu dokonywanego przez Turcję do NATO. „Po raz pierwszy w swojej historii Turcja będzie eksportować drony do NATO i państwa członkowskiego Unii Europejskiej” – powitał prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan na wspólnej konferencji prasowej ze swoim polskim odpowiednikiem Andrzejem Dudą w Ankarze. „Mam nadzieję, że nasza współpraca w tej dziedzinie ulegnie wzmocnieniu” – dodał, nazywając Polskę Turcją „partnerem strategicznym”. Według tureckiej państwowej agencji informacyjnej Anatolu, transakcja obejmuje zakup przez Warszawę 24-lufowego sprzętu DP2, uzbrojonego modelu drona, od Bakera, który sprawdził się w konfliktach w Syrii, Libii i Górnym Górze. Karabach.

Turcja od lat zabiega o pozycję kluczowego gracza w najbardziej zamkniętym klubie krajów produkujących wojskowe drony. Jesteśmy jednym z „trzech lub czterech najlepszych” producentów dronów, panie poniedziałek. – oznajmił Erdogan. Sprawne i stosunkowo niedrogie tureckie drony cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza przy podpisywaniu umów z Tunezją, Katarem i Azerbejdżanem.

Kupuj i sprzedawaj swoje inwestycje (akcje, kryptowaluty, złoto itp.) W odpowiednim czasie dzięki biuletynowi Capital’s Momentum o analizie technicznej.

W zeszłym miesiącu Ukraina przetestowała swojego pierwszego drona Proctor DP2, co wskazuje na wzmożoną współpracę w zakresie bezpieczeństwa między Ankarą a Kijowem, która stoi za oszustwem Moskwy. Zakup tureckich dronów przez Polskę, która zerwała więzi z Rosją, również może zdenerwować Kreml.

W ramach misji NATO jest również członkiem, a wkrótce Turcja wyśle ​​do Polski samoloty F-16. Erdogan podkreślił. Oprócz współpracy wojskowej Turcja liczy na zacieśnienie więzi gospodarczych z Polską, w szczególności poprzez przyjęcie większej liczby turystów z tego kraju, co zwiększy obecną wymianę handlową z 6,5 do 10 mld dolarów rocznie – powiedział szef tureckiego państwa. Polska jest jednym z nielicznych krajów UE, które utrzymują dobre stosunki z Turcją, wraz z Węgrami i Bułgarią, a stosunki z Zachodem zostały poważnie naruszone od 2016 roku.

READ  Powstanie getta żydowskiego w Warszawie: zeznaje ostatni ocalały z Polski