Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzech działaczy LGBT+ oskarżonych o obrazę Matki Boskiej zostało zwolnionych

Opublikowany:

W Polsce wymiar sprawiedliwości potwierdził w środę 12 stycznia uwolnienie trzech aktywistów LGBT+ oskarżonych o obrazę uczuć religijnych po tym, jak aureola Matki Boskiej przykleiła tęczowe plakaty.

Z naszym korespondentem w Warszawie, Sarah Bagaloglo

Trzy lata po rozpoczęciu działań prawnych trzech polskich działaczy zostało zwolnionych w środę. Chociaż Po raz pierwszy wydany w marcuPostawiono ich ponownie, ponieważ prokuratura złożyła apelację, a ostateczny werdykt był bardzo łagodny. Grozi im do dwóch lat więzienia.

Eksperyment świadczy o zastraszaniu działaczy LGBT+ w Polsce pod rządami Narodowej Partii Konserwatywnej. Prawo i SprawiedliwośćDecyzja jest jednak podyktowana rosnącymi obawami, stanowiąc ulgę dla badacza Amnesty Poland, Sariana Jarosa.

? Szczególnie od 2017 roku zaobserwowano instrumentalizację homoseksualizmu przez rząd przez ekstremistyczne sekcje Kościoła katolickiego. Widzimy, jak ludzie LGPD + stają się ofiarami policji, opinii publicznej i polityków: w celu zdobycia wpływów politycznych. „, On tłumaczy.

Warunki klimatyczne w Polsce

Zdaniem naukowca, tego rodzaju eksperyment pomaga zastraszyć entuzjastów w Polsce Nie jest odosobnionym przypadkiem : Oczywiście są pozwy przeciwko działaczom za obrażanie przekonań religijnych, ale są też pozwy dotyczące udziału w demonstracjach lub nielegalnego organizowania lub łamania zasad Rządu-19. Jak dotąd większość tych spraw została zakończona. Ale pomijając kwestię osądu, ci ludzie widzą siebie w sądzie, ryzykując swoją karierę i zdrowie oraz widząc, że ich funkcja jest sparaliżowana. ?

Kontekst zagrożeń i mowy nienawiści Nie bez konsekwencji. Według badania Uniwersytetu Warszawskiego, jedna na dwie osoby LGBT+ w Polsce cierpi na depresję, wzrost z 28% w 2017 roku.

READ  W Polsce troll „Polexit” ożywia debatę publiczną