Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trener odchodzi po kwalifikacjach

Trener odchodzi po kwalifikacjach

Thomas Sinicki, Media365: Opublikowano we wtorek, 21 listopada 2023 o 10:01.

Jaroslav Silhavy nie mógł znieść niezdrowej presji otaczającej środowisko jego zespołu, co doprowadziło go do rezygnacji z obowiązków pomimo osiągniętego celu, jakim była przyszła obecność w Mistrzostwach Europy.

Czechy, które właśnie zakwalifikowały się do Mistrzostw Europy 2024, będą musiały wyjechać do Niemiec z nowym trenerem. Pod koniec zdecydowanego zwycięstwa nad Mołdawią w poniedziałkowy wieczór (3:0) Jaroslav Silhavi ogłosił w ogólnokrajowej telewizji, w tym swoim sztabie, swoją rezygnację: „Jesteśmy szczęśliwi, ale przed meczem zdecydowaliśmy, że nie będziemy kontynuować”. podstawy są gwarantowane, kontekst będzie trudny.W kraju walczącym o odrodzenie się z popiołów, po finale Euro w 1996 r., ale także półfinale w 2004 r., a także dwóch kwartałach w 2012 r. i ponownie w 2021 r., z Jarosławem już tam . Silhavy rządzi od objęcia urzędu w 2018 roku (porażka 2:1 z Danią, po pokonaniu Holandii 2:0 w 1/8 finału).

„Nacisk był ogromny, czasem niezrozumiały”.

Oprócz słabszego wyniku, w wyniku którego Mołdawia mogła upokorzyć Czechów, gdyby udało im się odnieść sukces w finałowym starciu noży, trzech zawodników zostało zdyskwalifikowanych za wyjście na dyskotekę z soboty na niedzielę – Władimir Coufal, Jakub Brubeck i Jan Kuchta. wszystko zaczęło się dzień wcześniej podczas meczu, który w Polsce zakończył się remisem 1:1. „Presja była ogromna, czasem niewytłumaczalna. To jeden z czynników, które wpłynęły na naszą decyzję. Nie wiem, czy mi się udało, czy nie… Pracowaliśmy ponad pięć lat i nie wstydziliśmy się. ” „Niemcy są blisko mnie i na pewno pojadę, aby wspierać zawodników”.

61-latek, były trener Slovana Liberec (w latach 2011-2014) czy Slavii Praga (w latach 2016-2017), który w latach 2001-2009 był asystentem Karela Brucknera, nie zdołał zakwalifikować się do Pucharu Świata, który historycznie wymyka mu się. Porażka. Czechy – zadziwiająco w porównaniu do Euro. Rywalizowali dopiero w 2006 roku, przegrywając w pierwszej rundzie pomimo obecności Petra Cecha, Pavla Nedveda, Tomasa Rosicky’ego, Karela Poborskiego, Jana Kollera i Milana Barrosa. Czechy znajdą się w koszyku nr 3 przyszłotygodniowego losowania Mistrzostw Europy w Hamburgu (sobota, 2 grudnia).

READ  Mbappe-Paris Saint-Germain: Niesamowita decyzja Realu Madryt