Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Transmisja na żywo – Wojna na Ukrainie: Rosja twierdzi, że najechała wioskę na wschodzie kraju

Rosja ogłosiła w sobotę, że jej siły przejęły kontrolę nad wioską w obwodzie donieckim we wschodniej Ukrainie.
Siły rosyjskie od miesięcy osiągają zyski w terenie.
Śledź najświeższe informacje.

Śledź pełny zasięg

Ponad dwa lata wojny na Ukrainie

Ta transmisja na żywo dobiegła końca.

Śledź naszą aktualną transmisję na żywo:

Rosyjskie strajki

Według dowódcy ukraińskich sił powietrznych siły rosyjskie zbombardowały pozorowane myśliwce i wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych Patriot. Według Mykoły Oleschuka w wyniku tych ataków zniszczono MiG-29 i dwie baterie Patriot.

Odszyfrowanie

Armia ukraińska opuściła część miasta Chasów Jar, mimo że miało ono w konflikcie bardzo strategiczne znaczenie. Aktualizacja sytuacji na obszarze dotkniętym walkami.

Ukraina: Jaka jest sytuacja w mieście Chasiv Yar?źródło : Informacje o TF1

Na igrzyskach olimpijskich nie ma rosyjskich zapasów

Rosyjscy zapaśnicy nie wezmą udziału w lipcowych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Rosyjska Federacja Zapaśnicza ogłosiła, że ​​jej zapaśnicy zakwalifikowani do tegorocznych Letnich Igrzysk „jednomyślnie” odmówili udziału w tych wydarzeniach, stwierdzając, że nie akceptują „zasady selekcji pozasportowej, na której Międzynarodowy Komitet Olimpijski oparł swoją listę licencjonowanych zawodników sportowcy, których celem jest podważenie jedności naszej drużyny. Przypominamy, że rosyjscy sportowcy mogą brać udział w imprezie pod swoją flagą.

Wspierają nas Japonia i Kambodża

Japonia ogłosiła, że ​​chce pomóc Kambodży w usuwaniu min na Ukrainie (i innych krajach ogarniętych wojną). Należy pamiętać, że Kambodża jest jednym z najbardziej zaminowanych krajów na świecie, ponieważ w ciągu 30 lat wojny domowej umieściła miliony min przeciwpiechotnych. Od tego czasu kraj ten uznawany jest za specjalistę w zakresie rozminowywania.

READ  Joe Biden mówi, że opuszczenie Afganistanu byłoby niemożliwe bez jakiejś formy „chaosu”

Według ministra spraw zagranicznych Japonia od przyszłego tygodnia dostarczy Ukrainie potężną maszynę do usuwania min, a w sierpniu planuje przeszkolić ukraińskie drużyny w Kambodży w zakresie obsługi tego sprzętu.

Nowe środki powietrza

Według Wołodymyra Zełenskiego Ukraina zamierza latem podwoić swój potencjał obrony powietrznej. „Teraz zaczynamy widzieć rezultaty” – powiedział wczoraj prezydent, a Kijów otrzymał trzeci dostarczony przez Niemcy system przeciwlotniczy Patriot. Ukraina wykorzystuje także amerykańskie systemy Hawk i niemieckie Iris do zestrzeliwania rosyjskich dronów, rakiet i samolotów. Zełenski powiedział, że Kijów otrzymał „dodatkowe wsparcie” ze Stanów Zjednoczonych, bez dalszych szczegółów.

Nowa wioska została zdobyta

Rosja ogłosiła, że ​​jej siły przejęły kontrolę nad wioską w obwodzie donieckim we wschodniej Ukrainie. Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że jej siły „wyzwoliły wieś Sokel” położoną około 30 kilometrów na północny zachód od Doniecka, stolicy regionu o tej samej nazwie, którego aneksji Moskwa domaga się od września 2022 roku.

Siły rosyjskie od miesięcy osiągają zyski w terenie. Kijów uważa, że ​​w obwodzie donieckim toczą się obecnie najgorsze walki na froncie.

„Niezachwiane” brytyjskie wsparcie dla Ukrainy

W piątkowy wieczór nowy brytyjski premier Keir Starmer rozmawiał z kilkoma szefami państw i rządów, w tym z prezydentem USA Joe Bidenem i prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Dla nowo mianowanego urzędnika szansa na zapewnienie go o „niezachwianym” wsparciu Wielkiej Brytanii dla Ukrainy.

LCI w terenie

Pomimo zamrożenia stosunków między Ukrainą a Rosją obu krajom udało się jeszcze zgodzić na wymianę szczątków swoich żołnierzy. Zanurz się w sercu wyjątkowej przyczepy kempingowej w poniższym raporcie.

Dokument LCI – wymiana szczątków żołnierzy na granicy ukraińsko-rosyjskiejźródło : Informacje o TF1

Spotkanie z Putinem: Orban radzi sobie samźródło : Informacje o TF1

Dzień dobry

Witajcie wszyscy. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje związane z trwającym od ponad dwóch lat konfliktem na Ukrainie.

Władimir Putin podtrzymał swoje stanowisko w piątek 5 lipca, gdy przyjął na Kremlu premiera Węgier, aby porozmawiać o konflikcie na Ukrainie, a Viktor Orban, przedstawiciel Unii Europejskiej, przyglądał się temu, pomimo zaprzeczeń Brukseli. Wiktor Orban odwiedził we wtorek stolicę Ukrainy, gdzie prezydent Wołodymyr Zełenski ponowił także swoje żądania całkowitego wycofania Rosjan z terytorium Ukrainy i wypłaty odszkodowań.

Według odpowiednich władz w piątek w rosyjskich atakach zginęło 7 osób, a 29 zostało rannych, a w ukraińskich atakach na terytorium kontrolowanym przez Moskwę zginęło pięć osób, a 26 zostało rannych. Według gubernatora obwodu donieckiego we wschodniej Ukrainie Wadima Wiełaszkina w wyniku rosyjskiego ostrzału artyleryjskiego w mieście Komar, gdzie zniszczono domy, sklepy i budynek administracyjny, zginęła kobieta, a 20 innych osób zostało rannych.

Ambasada Niemiec w Kijowie ogłosiła, że ​​Ukraina otrzymała trzeci system obrony powietrznej Patriot, który Niemcy obiecały w kwietniu, aby pomóc jej stawić czoła rosyjskim bombardowaniom. „Trzeci niemiecki system obrony powietrznej Patriot przybył już na Ukrainę i wzmocni ochronę ludności i infrastruktury kraju”.– poinformował na swoim koncie X Martin Geiger, ambasador Niemiec w Kijowie.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał telefonicznie z nowym premierem Wielkiej Brytanii Keirem Starmerem, aby mu pogratulować i podziękować za potwierdzenie niepodległości. „Nieprzerwane wsparcie” W programie X powiedział: Na Ukrainę. Londyn będzie nadal dostarczał broń, pieniądze i szkolił część żołnierzy „Nieprzerwane wsparcie” Ukrainie w stanie wojny, jak obiecał Keir Starmer.

READ  Gigantyczny żółw galapagos, o którym uważa się, że wymarł 100 lat temu, powrócił na powierzchnię!

Redakcja TF1info