Transmisja na żywo – Lyon-Clermont: Chirkey zaczyna grę w Lyonie

Clermont ma wciąż na koncie dwa zwycięstwa z Lyonem

Obydwa w 2023 r. Dziś wieczorem może to być potrójne zwycięstwo.

Diaw – Ogier, Bellemare, Couvrez, Konate – Gonalon, Gastien, Alevina – Cham, Magnin, Nicholson.

Tekst jest tam

Na stadionie jest cały zarząd Lyonu, łącznie z właścicielem Johnem Textorem.

IJ

Trawa została zmieniona

Stadion Lane był gospodarzem pięciu meczów Pucharu Świata w Rugby i stadion bardzo ucierpiał: zmieniono go w ciągu kilku godzin: usunięto 13 października, odnowiono od wtorku do czwartku, 72 godziny po meczu.

IJ

Skład OL, zaczyna Cherki

W ostatnim meczu przed przerwą został zmieniony i Al-Sharqi wraca do wyjściowego składu

Lopez – Mata, Lovren, O’Brien, Henrique – Akoko, Cakeret, Maitland-Niles – Chirkey, Lacazette, Givinho

Czerki w kierunku miejsca startu?

Wygląda na to, że Fabian Grosso zdecydował się na walkę z Brianem Chergui w jedenastej rundzie, która rozpocznie się od Clermont. Jego imponujący występ w drużynie U-20 (gol przeciwko Bośni i wszystkie dobre strzały przeciwko Cyprowi w Grenoble) przekonał włoskiego technika OL.

Fabian Grosso powinien jednak pozostać przy formacji 4-3-3. Czas pokaże, kto zapłaci za czar Sharqiego: Nima, który podczas przerwy międzynarodowej grał w drużynie Ghany w Stanach Zjednoczonych?

IJ

Lyon w to uwierzył jeszcze przed przerwą

Zespół Les Gonesa był blisko pierwszego sukcesu w sezonie dwa tygodnie temu, kiedy gościł Lorient. Po prowadzeniu 3:1 w pierwszej połowie, podopieczni Fabio Grosso w drugiej połowie całkowicie się załamali, więc Merles zdołali wywalczyć remis (3:3). Osiem dni później Lyon ma zaledwie trzy punkty, o jeden więcej od Clermont.

Przed OL ci byli gracze walczyli o przetrwanie w klubie, który nie był przyzwyczajony do przebywania na dole tabeli

Jak walczyć o konserwację, nie będąc do tego zaprogramowanym? Oto pytanie, na które musi odpowiedzieć Olympique Lyonnais, zajmujący drugie miejsce w Ligue 1 przed meczem z Red Lanterns w Clermont w niedzielę o 20:45. Byli gracze, którzy byli w tej samej sytuacji, opowiadają RMC Sport o swoich doświadczeniach.

READ  Florence Brunel prowadzi dublet Kanady na Mistrzostwach Świata Juniorów

Dzień dobry wszystkim

Witamy na stronie internetowej i aplikacji RMC Sport umożliwiającej śledzenie meczu Ligi Francuskiej pomiędzy Lyonem a Clermont. Przedostatnie i najniższe drużyny turnieju przed dziewiątym dniem to jedyne, które nie wygrały turnieju w tym sezonie.

Dlatego też w tę niedzielę na stadionie Groupama niedozwolona jest porażka, zwłaszcza Lyonu, który ma odmienić sytuację od czasu pojawienia się na ławce rezerwowych Fabio Grosso, który zastąpi Laurenta Blanca. Początek o 20:45