Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tours i Narbonne podniosą francuską flagę nad Europą

Francuska siatkówka czeka na szalony tydzień. Jeśli w centrum uwagi zwykle znajduje się reprezentacja Francji, w centrum uwagi znajdą się wyjątkowo dwie drużyny z Francji, które brały udział w kilku finałach Pucharu Europy. We wtorek 15 marca Narbonne pojedzie do Halkbank Ankara (Turcja) na pierwszy etap finału Challenge Cup (C3). Następnego dnia Tours pojedzie do Monzy (Włochy) na pierwszy etap finału CEV Cup (C2).

>> Mecz do śledzenia na żywo na france.tv <

„Wspaniale jest móc wziąć udział w finale Pucharu EuropyCieszy się Kevin Tilley, atakujący odbiornik Tours. To jest coś, co nie zdarza się często w zawodzie”. Mimo imponującego rekordu toru na wyciągnięcie ręki, będzie już pierwszą mistrzynią olimpijską (2021) i mistrzynią Europy (2015). Wspomina Jeremy’ego Riborela, prezydenta Narbonne „Wielka duma, marzenie”dla klubu Occitan, który odkrył mecze kontynentalne w tym sezonie.

Tours to miasto par excellence siatkówki we Francji. TVB, Fundacja. Puchar Europy jest regularnie zapraszany nad brzegi Loary i Cher. Ośmiokrotny mistrz Francji, ma na swoim koncie także Puchar CEV (C2, 2017) i przede wszystkim Ligę Mistrzów UEFA (C1, 2005). Jest to druga tricolorowa drużyna, która wygrała go po Paryżu w 2001 roku.

W tym sezonie podróż do CEV Cup przybrała inny obrót po 1/8 finału. Torango udało się wyeliminować Modenę (Włochy), która odcięła Irvine Ngabeth od Ligi Mistrzów. „W planie budżetu planowałem zatrzymać się na 80”Prezes TVB Bruno Poilpré śmieje się. „Zwrot w Modenie dał nam dużo pewności siebie”, potwierdza Kevin Tilly. Następnie Tours pokonało odpowiednio Karlovarsko (Czechy) i Belchato (Polska), by w finale dołączyć do Monzy. Włosi wykorzystali wykluczenie Kazania, czołowego kandydata do konkursu, po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

READ  9 października Sportowy Program TV

Wycieczki mogą od wieków definiować europejskie wieczory, ale w tym sezonie szaleństwo było namacalne. Najpierw na początku roku, wraz z podpisaniem kontraktu z nowo koronowanym mistrzem olimpijskim Kevinem Tilley, następnie przekazał Towers na arenę kontynentalną. „Ludzie są źli, bo nie mogą dostać miejsc, ale my nie możemy przepychać ścian”Bruno Bolberry uśmiecha się.

„Kiedy jesteś na arenie, dzieje się magia, a komunikacja między zespołem a tłumem jest świetna”.

Bruno Buelbri (kierownik wycieczek)

we francjiinfo: sport

Pokój Roberta-Grenona (3300 miejsc) jest dalej podpalony w Pucharze CEV, a obrazy szaleństwa komunikacyjnego po punktach meczowych sprawiają, że włosy na twoich ramionach stają dęba. „Poprzez serię wyczynów i zwycięstw, pokój jest zawsze pełen radości i hałasu, aby nas zachęcić”.Smakuj, Kevinie Tilley.

TVB, mając gwarancję ukończenia Ligue 1 na pierwszym miejscu w obliczu zbliżających się play-offów, jest na dobrej drodze do potencjalnego potrójnego – Pucharu Europy – Coupe de France w bezprecedensowy sposób. W każdym razie jego długowieczność na najwyższym poziomie zainspirowała go od czasu dołączenia do francuskiej elity w 1994 roku. „Może pracowaliśmy jako prosty nauczyciel dla Narbonne, aby osiągnąć ten poziom”.Portret prezydenta Turynu Bruno Poelbury’ego.

Zawodnicy Tour zmierzą się z Perugią w Lidze Mistrzów, 11 lutego 2021 (LORIS CERQUIGLINI / LIVEMEDIA / AFP)

Od powrotu do Ligue A w 2013 roku Narbonne nadal się rozwija. Do tego stopnia, że ​​po raz pierwszy w historii udało się z sukcesem odkryć Puchar Europy. „Trudno sobie wyobrazić, że zagramy finał w Europieprzyznaje młody prezydent Jeremy Riborel. To naprawdę niespodzianka, wisienka na torcie.”

Ale saga Centurion, nazwa klubu, nie jest zjawiskiem drugorzędnym. Zamiast tego oferty sportowe nagradzają rzeczywistą pracę nad strukturą, która została podjęta w ostatnich latach. „Jesteśmy większą drużyną dzięki torze.– wyjaśnia Jeremy Riborel, prezes od 2010 roku. Opracowaliśmy nasze receptury, to też nie przypadek”. Na początku 2020 roku, zanim Covid pojawił się na planecie, siatkówki rozstawiły się w Narbonne Arena, nowoczesnym miejscu z około 3500 miejscami w konfiguracji do siatkówki.

Gościnność, doświadczenie fanów, maskotka, mówca, pocałunek przed kamerą, Jérémie Ribourel wymienia elementy programu na każdy mecz, aby przyciągnąć większą i rodzinną publiczność. Podążając śladami występu Centurions Continental, widzowie zareagowali. Mecz finałowy zostanie rozegrany za zamkniętymi drzwiami. „Jesteśmy zadowoleni z entuzjazmu wokół klubuLider kontynuuje. To kraina rugby i trudno znaleźć miejsce dla innych sportów. Sala była bardzo mała, gdy dotarliśmy do 3500 miejsc”.

Cel takiej struktury na boisku i poza nim jest jasny dla prezydenta: „Stabilizacja na górze deski”. „To nie lada wyzwanie, aby zachęcić kluby do posiadania sprzętu godnego tego miana do składania ofert i rozwijania własnych środków w celu zwiększenia budżetu”potwierdza Gurvan Kervadec, dyrektor generalny National Volleyball League (LNV).

„To, co robi Narbonne, może być wzorem dla reszty francuskiej siatkówki”.

Górvan Kervadec (dyrektor generalny, LNV)

we francjiinfo: sport

Czy tricolor siatkówka surfuje po złotej fali na igrzyska olimpijskie? Związek jest skomplikowany, ponieważ Kevin Tilley jest jedynym mistrzem olimpijskim, który gra w drużynie. Ale te finały wciąż pozwalają jej zachować atrakcyjność. „Utrzymanie entuzjazmu dla tak planetarnego wydarzenia, jak igrzyska olimpijskie, jest skomplikowane, ale widzimy, że we francuskiej siatkówce coś się zmienia.chce wierzyć Jorvanowi Kervadecowi. Oczywiście znajduje to odzwierciedlenie w całej profesjonalnej siatkówce we Francji, od kilku lat słyszymy, że jakość się poprawia.

„Dobrze jest udowodnić, że siatkówka to nie tylko reprezentacja Francji”Kevin Tilly kontynuuje. „Dla mnie siatkówka może skończyć się w oczach mediów, to wszystko, na co liczymy”Prezes Tours Bruno Poilpré dodaje. Świetnie wyglądałoby podwójne zwycięstwo TVB i Narbonne w C2 i C3 w dwudziestoczterogodzinnej przerwie. Odpowiedz 22 i 23 marca po meczach rewanżowych.