Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„To sztuczna piłka osła” – wścieka się Dugarry pod presją zwolennika Mbappe

„To sztuczna piłka osła” – wścieka się Dugarry pod presją zwolennika Mbappe

Członek RMC Sport Dream Team, Christophe Dugarry, wyśmiał liczne wypowiedzi „bez prawdziwej szczerości” wspierające Paris Saint-Germain i napastnika Francji Kyliana Mbappé w jego walce o Złotą Piłkę.

Wyścig o Złotą Piłkę rozpoczął się nieco ponad dwa tygodnie przed orzeczeniem (30 października). To bardzo denerwuje Christophe’a Dugarry’ego, mistrza świata z 1998 roku, a obecnie członka ekipy RMC Sport Dream, który jego zdaniem potępia stanowisko niektórych reprezentantów, aby lobbowali na rzecz swoich faworytów, jak ma to miejsce w przypadku Kyliana Mbappe.

Deschamps boi się urazić Mbappe

Gwiazda Paris Saint-Germain jest jednym z poważnych pretendentów do następcy Karima Benzemy (również wymienianego, ale niezbyt faworyzowanego). Musi jednak stawić czoła ostrej konkurencji, jaką reprezentuje Lionel Messi, mistrz świata z Argentyną, Erling Haaland i wielu zawodników Manchesteru City, autor efektownego hat-tricka. Popularne poparcie dla kapitana reprezentacji Francji rozśmiesza Dugarry’ego.

„To mnie śmieszy” – powiedział we wtorek były zawodnik Bordeaux lub Milanu w Rothen s’ignée. „Wydaje się, że to fałszywa piłka. Dziennikarze zadają pytanie i nie wiadomo, czy naprawdę to myślą”.

Ilustruje swój punkt widzenia niedawną reakcją Didiera Deschampsa na korzyść swojego napastnika. „Zadajemy to pytanie Deschampsowi, ale jestem pewien, że go to nie obchodzi i nie powinien znęcać się nad swoim zawodnikiem” – powiedział były napastnik Bluesu (55 występów, 8 goli).

Dodał: „(Mbappe, przyp. redaktora) w tej chwili nie zdobywa żadnych bramek (od czterech meczów). Nie czuje się dobrze i boi się, że zostanie urażony, więc jest zmuszony odpowiadać w międzyczasie.” „Widzisz tych, którzy mają trochę odwagi i tych, którzy mają jej trochę. Nie komunikuj się ze mną i nie „pal mnie” Deschampsem. Mówię o wszystkich, którzy wyrażają swoje opinie, przyjaciele”. „Przyjaciele, ci, którym zależy. Nie ma w tym wszystkim prawdziwej szczerości. Złota Piłka, nas to nie obchodzi, to nie ma znaczenia dla nikogo”.

READ  Straszny cios Luisa Camposa przeciwko Luisowi Enrique?

Tak więc „doga” zmoknie. Powiedział: „Dzisiaj nie upuszczę nogi, nie oddam jej Mbappe, pomimo jego siły”. „Ja, chciałbym dać to komuś, kto ma tytuł, byłby to albo Messi, ale Haaland. Od chwili, gdy Kylian nie ma tytułu, nawet jeśli ma wyjątkowe statystyki, nie, nie dam go”. Dla niego w tym roku.

Wrócił, aby wesprzeć to, co jego zdaniem jest sztuczne i wymuszone od bliskich graczowi misji Mistrza Świata 2018. „Zawsze toczą się debaty, taka jest natura wyborów, ale kiedy zaczynasz nawiązywać przyjaźnie z „przyjaciółmi, którzy rozmawiają o tym”, jakiś nacisk, nie jest to jasne i nie warto.. Koniecznie bardziej niż inne. Obaj bardzo mnie śmieszą z tego rodzaju szaleństw, presji…”, podsumowuje.

Zwycięzca zostanie wybrany przez panel międzynarodowych dziennikarzy, który nominuje 5 najlepszych osób, które otrzymają punkty w kolejności malejącej od 6 (za pierwsze miejsce) do 1 (za piąte miejsce). Wybrany zostaje gracz z największą liczbą punktów.

Najważniejsze artykuły