Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

To są Cieńcy, którzy tworzą rasę

Kolarstwo szosowe jest sportem indywidualnym, który toczy się zespołowo. Zwycięzca czterech etapów Tour de France 2021 – gdzie w piątek 9 lipca wyrównał rekord legendarnego Eddiego Merckxa – brytyjski sprinter Mark Cavendish (Deaconink-Quick-Step) często lubi wspominać: „Jak na ironię, jestem w zespole, który wykonuje najmniej pracy”. Ponieważ za wielkimi nazwiskami, które zamazują listę prestiżowych wydarzeń, kryją się jednak ważni zawodnicy, których nazwiska znane są tylko najbardziej wytrwałym miłośnikom królowej.

„Nie jest moim celem widzieć”, wyjaśnił Belg Tim Declercq W maju w rozmowie z Porady rowerowe. Jednak osoba o pseudonimie „Ciągnik”A Skupiony wzrok i zaciśnięte szczęki, to bez wątpienia jeden z członków zespołu, którego twarz od początku tego 108 roku była najczęściej fotografowana.mi Grande Buckley, 26 czerwca.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także 2021 Tour de France: Mark Cavendish lub powrót syna marnotrawnego

Declercq, lat 32, nigdy nie przekroczył linii mety jako pierwszy. W Tour de France jego najlepsze indywidualne osiągnięcie sięga roku 2020, kiedy zajął 24. miejscemi od 19mi Scena znajduje się między Bourg-en-Bresse (Ain) i Champaignol (Jura). Kiedy w 2010 roku przeszedł na zawodowstwo, Belg zdał sobie sprawę, że brakuje mu materiału wybuchowego potrzebnego do zwycięstwa. Potem postawił sobie kolejny cel: Pewnego dnia został „sługą” w drużynie WorldTour [l’élite du cyclisme sur route] » Zrozum: bądź najlepszym człowiekiem, jakim możesz być.

Dziś jest to najbardziej symboliczny „odrywacz” kęsów. Rolę, którą opisuje w następujący sposób: “Moja praca polega na sprawdzaniu kolarzy próbujących zdezerterować. Znam większość z nich i sam mogę ocenić, czy ktoś jest zagrożeniem, czy nie.”

„Jak sztuczka boksera”

Jego flamandzki kolega z drużyny, Duńczyk Michael Morkoff, lat 36, również zna cień. W szczególności Włoch Elia Viviani, a następnie Irlandczyk Sam Bennett, który dał mu zielone koszulki do klasyfikacji punktowej podczas rund 2019 i 2020. Jego talent. ponownie pomyślnie.

READ  UEFA potępia „haniebną ofertę”

Jego misja jako „latającej ryby”: zabrać swojego biegacza w najlepszych możliwych warunkach na odległość kilkuset metrów od mety, zanim ustąpi mu miejsca. « Jak blef boksera przed śmiertelnym ciosem lub piłkarz uciekający przed piłką, by odwrócić uwagę obrońcy », przekonywał Deceuninck-Quick Step, kiedy w połowie maja przedłużono kontrakt Duńczyka.

Masz 55,06% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.