Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

To masakra Didiera Deschampsa

To masakra Didiera Deschampsa

Ostatni telefon przed wielkim wyjazdem. Didier Deschamps, przed powołaniem swojej grupy do gry na UEFA Euro 2024 w Niemczech, ma prawo do ostatniego spotkania w marcu, kiedy ma rozegrać dwa mecze towarzyskie z Niemcami i Chile. Trener reprezentacji nie będzie jednak mógł dokonać wszechstronnego przeglądu składu ze względu na liczne absencje spowodowane kontuzjami. Jeśli porównamy z ostatnią selekcją z listopada, okaże się, że trzech zawodników jest już niedostępnych (Boubacar Kamara i Kingsley Coman są długoterminowo kontuzjowani, a Adrien Rabiot niedawno doznał kontuzji w barwach Juventusu w Turynie).

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

Do tego musimy dodać Wesleya Fofanę i Christophera Nkunku. Ten ostatni, po raz kolejny trafiony w udo, musi być za ciasny na ten montaż, który posłuży jako końcowy test makiety. Życie trenera reprezentacji zatruwają nie tylko kontuzje. Deschamps był uważnym obserwatorem występów swoich ludzi i był w stanie dostrzec pewne błędy. Myślimy na przykład o Dayocie Upamecano, który ma trudności w Bayernie, Randallu Kolo Mwani, który jest przesuwany na wszystkich pozycjach w PSG i daleko mu do pozycji startera, oraz Jean-Clair Todibo i Keverin Thuram, którzy nie są zbyt żywo nastawieni do gry w drużynie. OGC Nicea lub jeszcze raz Mike Minyan. Trochę mniej zdecydowany w meczu z Milanem.

Do czytania
EdF: Kandydat Malo Gusteau na prawego obrońcę

Szanse dla niektórych

Przed meczami towarzyskimi z Niemcami i Chile Deschamps będzie musiał wyjaśnić kilka spraw, aby uniknąć kompleksów w mózgu. A co z prawą stroną, gdzie ani Jules Kounde, który nadal gra na tej pozycji w FC Barcelonie, ani Jonathan Klaus, którego pozycja w Marsylii była wątpliwa, nie są do końca przekonani? Istnieje kilka obejść tej sytuacji, np. Malo Giusto w Premier League radzi sobie równie nierówno jak Chelsea, a Sacha Pouille nie wykorzystuje swojej przeprowadzki do Bayernu Monachium, a ostatnio złapał nawet kontuzję.

A co z pomocą w środku pola, gdzie miejsca za Tshuaminim, Camavingą, Rabiotem i Griezmannem (którego Deschamps umieścił w środku)? Matteo Guendouzi, który regularnie występuje w Lazio Roma, może liczyć na składane siedzenie, podczas gdy Fofana zdobył punkty w ostatnim rajdzie. Wreszcie, w ataku nieobecność Koemana może otworzyć drzwi dla Bradleya Barkoli, który przez kilka tygodni imponował drużynie Paris Saint-Germain, zanim niedawno porzucił swój akcent.

pub. the
aktualizować