Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„To bomba kaloryczna. Bagietka odpowiada 20 kostkom cukru” – ostrzega dr Kukul

„To bomba kaloryczna. Bagietka odpowiada 20 kostkom cukru” – ostrzega dr Kukul

Gdy bierzesz do ręki klasyczną bagietkę, Masz równowartość 2O kostek cukru. To bomba kaloryczna, która zaburza kondycję organizmu i zdrowia„, ostrzega dietetyk dr Arnaud Cocol. Aby zadbać o swoje zdrowie, zaleca się przejście na inne alternatywy i powrót do pradawnej pszenicy i naturalnie sfermentowanej mąki.

Naturalny zakwas pozwala na tę naturalną fermentację, która następnie pozwala na obecność mikroelementów, witamin itp. Co jest całkowicie zgodne z naszym stanem zdrowia„, zaleca dr Kukul. Aby wyjaśnić: „Masz także chleb jednoziarnisty, do czego warto zachęcać. chleb żytni? Dlaczego nie. Mąka kukurydziana? Dlaczego nie. Patrzysz, ale uciekasz od wszystkiego, co jest zrobione z białej mąki„.

Zaleca się także ograniczenie spożycia pieczywa kanapkowego, w tym pieczywa pełnoziarnistego. „Być może unikamy chleba zbożowego, bo uważamy, że jest bogaty w zboża, ale mimo to zawiera mąkę i jest lekkostrawny.„, radzi dr Cocaul.

Czy powinniśmy ufać mące organicznej? Dietetyk przypomina nam, że tylko dlatego, że jest organiczny, niekoniecznie jest bardziej interesujący pod względem odżywczym. „Myślę, że naturalny zakwas w zupełności wystarczy. Uważaj, gdzie kupujesz chleb. Często stoją za tym środowiska przemysłowe. W tym przypadku na miejscu produkuje się bardzo mało chleba – jeśli w ogóle w ogóle – a produkcję zleca się podmiotom zewnętrznym. Wszystko to składa się na produkt przemysłowy, który jest po prostu podgrzewany na miejscu„.

Przeczytaj także

READ  Rozprzestrzenianie się Covida rośnie „umiarkowanie” w Auvergne-Rhône-Alpes