Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thomas Pesquet ustanawia nowy rekord w kosmosie

Thomas Pesquet osiągnął w przestrzeni kosmicznej prawie 400 dni w łącznym czasie. Zdecydowanie najdłużej przebywał w kosmosie Francuz.

Spodziewaliśmy się tego już na początku roku, na długo przed wyjazdem, Tomasz Bisket Za swój drugi długi pobyt na pokładzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. To już zrobione: astronauta to oficjalnie Francuz, który spędził najdłużej czas w kosmosie, zarówno w czasie skumulowanym podczas wszystkich swoich misji, jak i podczas jednego pobytu na stacji kosmicznej.

Thomas Bisquet to Francuz, który najdłużej przebywał w kosmosie

Tomasz Bisquet, Kto ma wrócić na Ziemię w nocy z 8 na 9 listopada?Podczas drugiego lotu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej spędzi ponad 199 dni na wysokości 400 km. Zauważony Narodowe Centrum Badań Kosmicznych (CNES). Niech będzie więcej niż kiedykolwiek Wracać do domu Ciągle jest zmieniany, tak jak to było przez kilka dni z powodu złej pogody na lądowisku.

Oczywiście te 199 dni sumują się co 196 dni które Thomas Pesquet faktycznie zebrał podczas swojego pierwszego startu, między listopadem 2016 a czerwcem 2017 i nadal znajduje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W rzeczywistości Thomas Pesquet przebywa w kosmosie blisko 400 dni – dokładnie 395 dni. Jest to kalkulacja, która nie uwzględnia godzin i minut.

Rekord ten został pobity w pierwszych dniach drugiego lotu Thomasa Bisqueta na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej: dni, które nastąpiły później, tylko powiększyły dystans do drugiego miejsca, a tak naprawdę do przyszłych konkurentów, którzy pewnego dnia pojawią się, gdy nowy astronauci francuscy. rekrutów. Thomas Bisket wyróżnił się również tym, że został Pierwszy Francuz, który dowodził Międzynarodową Stacją Kosmiczną i tworzyć Nowy europejski rekord w spacerach kosmicznych.

Tomasz Bisket
Thomas Pesquet zgromadził prawie 400 dni w kosmosie podczas swoich dwóch podróży na Międzynarodową Stację Kosmiczną. // Źródło: NASA Johnson

Rekord ustanowiony przez Thomasa Pesqueta mógł wzrosnąć do 396, a nawet 397 dni. Dokładny czas, jaki Francuzi spędzą w kosmosie, będzie znany na pewno, gdy poznamy dokładny moment jego powrotu. Biorąc pod uwagę szczególne okoliczności lotu i możliwe opóźnienia, nie jest łatwo dać pełny czas wcześniej.

READ  WHO weryfikuje zapalenie wątroby o nieznanym pochodzeniu u brytyjskich dzieci

Ale to, czy ten rekord zostanie utworzony w 395, 396 czy 397 dni, tak naprawdę nie zmieni nowej hierarchii astronautów we Francji: w rzeczywistości bezpośrednim konkurentem Thomasa Pesqueta w tym konkursie jest Jean-Pierre Henri, któremu daleko do pierwszego miejsca. W rzeczywistości dwie misje kosmiczne, w których brał udział w latach 90. do sumy Nieco ponad 209 dni.

Jean-Pierre Henriet po raz pierwszy wziął udział w misji Altair w 1993 roku, co pozwoliło mu pozostać na stacji Mir przez nieco ponad 20 dni. Następnie w 1999 r. kosmonauta wrócił do rosyjskiej bazy kosmicznej, tym razem na dłużej: ponad 188 dni. W tym czasie ustanowił podwójny rekord dla Francji, obecnie przewyższany przez Thomasa Bisqueta.

Jakie są przyszłe misje kosmiczne Thomasa Pesketta?

Podczas drugiego pobytu w kosmosie w 1999 roku Jean-Pierre Hennery miał 51 lat, co ograniczało jego szanse na trzeci pobyt w kosmosie. Ce souci ne se pas encore pour Thomas Pesquet, car le Français n’a que 43 ans, ce qui laisse laisse laisse laisse of a nouvelles expeditions d’ici quelques années… dans l’ISS, mais aussi, sur peut-être Księżyc.

Wiemy na przykład, że Europejska Agencja Kosmiczna chciałaby mieć przedstawiciela swojego kontynentu na Księżycu do 2029 roku. Jeśli jasne jest, że narodowa konkurencja musi być ostra między krajami (szczególnie Niemcami, Wielką Brytanią, Francją i Włochami) w kwestiach prestiżu międzynarodowego Thomas Pesquet wydaje się być wiarygodnym kandydatem: ma już doświadczenie iw tym czasie będzie miał zaledwie 51 lat.

Udostępnij w mediach społecznościowych

READ  Rozwiązanie na brązowe plamy, różne końcówki dla jaśniejszej i równomiernej cery, dwa składniki

Kontynuacja wideo