Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

The Blues zakwalifikowali się w ćwierćfinale, w kierunku zwrotu maski, policja moralności w Iranie odwołała… pięć faktów do zapamiętania z weekendu

podstawowy
Jeśli nie śledziłeś wiadomości w ten weekend, Wysyłka midi Proponuje ci kolejną sesję. Poznaj pięć artykułów, które pojawiły się w wiadomościach w sobotę 3 i niedzielę 4 grudnia.

Mundial 2022: The Blues awansowali do ćwierćfinału po pokonaniu Polski 3:1

Reprezentacja Francji zmierzyła się dziś w niedzielę z Polską w 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Zwyciężyli podopieczni Didiera Deschampsa (3:1).Dzięki Olivierowi Giroudowi i Kylianowi Mbappe (dublet) zakwalifikowali się do ćwierćfinału. Zmierzą się ze zwycięzcąAnglia i Senegal.

COVID-19: François Brown „zdecydowanie” zaleca noszenie maski w niebezpiecznych sytuacjach i transporcie

Rosnące przypadki Covid-19 martwią Covars, następcę Rady Naukowej. Jego szef uważa, że ​​musimy szybko „promować noszenie maseczek”. François Brown, minister zdrowia. Jest „stanowczo” zalecany do noszenia w niebezpiecznych sytuacjach.

Prezydencja republikańska: Eric Ciotti i Bruno Retaio zakwalifikowali się do drugiej rundy

Eric Ciotti i Bruno Retaio są Obaj zakwalifikowali się do drugiej rundy prezydencja republikańska. W ten weekend wezwano do głosowania 91 000 członków partii.

Iran: policja moralności zniesiona

Władze Iranu ogłosiły w niedzielę rano Zniesienie policji moralności. To ona stała za zabójstwem młodej kobiety, Mahsy Amini, co wywołało falę oburzenia w całym kraju. Policja moralności pojawiła się w 2006 roku.

Zmarł były kierowca Formuły 1, Patrick Tambay

Zwycięzca Grand Prix 1982 i 1983 za kierownicą Ferrari, Francuz Patrick Tambay zmarł w wieku 73 lat Konsekwencje choroby Parkinsona poinformowała jego rodzina w niedzielę 4 grudnia.

READ  Joe Biden potępia orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie aborcji za spowodowanie „chaosu”