Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Test Google Pixel 6 Pro: aparat dedykowany nocnym markom, ale nie tylko

Pixel 6 Pro jest najlepiej wyposażony w smartfony Google generacji 2021. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, urządzenie wyposażone jest tylko w dwa tylne moduły, urządzenie wyposażone jest w potrójną tylną kamerę.

Tak więc na liście znajduje się 50-megapikselowy czujnik główny, prawdopodobnie Samsung Isocell GN1, 1/1,31 cala, dla pozycji zdjęć od 1,2 mikrometra. Obiektyw szerokokątny otwiera się przy f/1.85. Towarzyszy mu drugi sensor, o rozdzielczości 12 MP, ultraszerokokątny (f/2.2) i wreszcie sensor 48 MP, z teleobiektywem ekwiwalentnym 104 mm (f/3.5), który pozwala uzyskać efekt 4-krotnego powiększenia.

Zasada jednostki: 50 MP, f/1.85, eq. 26 mm

Dzięki łączenie pikseli Pixel 6 Pro łączy cztery piksele w jeden i zapewnia końcowe ujęcia o rozdzielczości 12,5 MP, bez możliwości wymuszenia przechwytywania do 50 MP. Trend zmierza w kierunku prostoty, z dostępnymi tylko kilkoma ustawieniami związanymi z ekspozycją.

Za dnia, przy szerokim kącie, doceniamy przywrócony poziom szczegółowości i żywiołowość kolorów – może trochę za jasnych. W tej grze Pixel 6 Pro z łatwością plasuje się w naszej wiodącej grupie wraz z Samsung Galaxy S21 Ultra. Skala kolorów jest nieco bardziej nachylona w kierunku czerwieni. Jeśli porównamy go do Oppo Find X3 Pro, który jest również wyposażony w główny sensor 50 MP (strona Sony), zauważymy znacznie większą wszechstronność.

Samsung Galaxy S21 Ultra (12 MP)
Piksel 6 (12,5 megapiksela)

Oppo Find X3 Pro (12,5 MP)
Piksel 6 (12,5 megapiksela)

W nocy cechy smartfona są szczególnie widoczne. Skalowanie kolorów jest lepiej kontrolowane, detali jest praktycznie tyle samo, co w świetle dziennym, a wizualnego wygładzania na obrazach konkurencyjnych smartfonów nie ma. Należy zauważyć, że zdjęcia tutaj zostały wykonane bez użycia trybu „Night Vision”.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Pixel 6 Pro w nocy

Oppo Find X3 Pro
Pixel 6 Pro w nocy

Moduł ultraszerokokątny: 12 MP, f/2,2

Jeśli ultraszeroki kąt w dzień jest obecnie przeciętny dla smartfonów, szczególnie zwracamy uwagę na jego zdolność do lepszego działania w nocy. Wtedy ekspozycja jest lepiej kontrolowana, a szczegóły są bogatsze. Porównaliśmy go tutaj do iPhone’a 13, który miał podobny czujnik i był dostarczany w tym samym przedziale cenowym. Nadal musimy przyznać, że w porównaniu do smartfonów takich jak Find X3 Pro, z czujnikiem 50MP, Pixel 6 Pro nadal znajduje się z tyłu.

iPhone 13
Google Pixel 6 Pro

iPhone 13
Google Pixel 6 Pro

Jeśli chodzi o teleobiektyw, odpowiednik 104mm, odsyłamy do naszego dedykowanego artykułu. Pixel 6 Pro szczególnie wyróżnia się możliwością renderowania wysokiej jakości zdjęć nocnych, co jest jego głównym atutem.

Jednostka przednia i wideo

W przeciwieństwie do Apple, co czyni go jednym ze swoich głównych argumentów, Google przywiązuje stosunkowo niewielką wagę do wideo. Jego smartfon może jednak nagrywać w 4K przy 60 klatkach na sekundę z tyłu, korzystając z OIS. Zwracamy też uwagę na możliwość filmowania w 4K na pierwszym planie (30 kl./s) oraz kilka kreatywnych opcji, takich jak zwolnione tempo do 240 kl./s. Google kładzie większy nacisk na tryb portretowy, pracując nad dokładnością wyświetlania odcieni skóry, ale także ostrością ruchomych ujęć. Ponadto zdjęcia są bardzo atrakcyjne.

READ  10 szalonych ofert, których nie można przegapić na Amazon w najbliższą sobotę 🔥