Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Test Apple iPad 10: Wreszcie coś nowego dla „klasycznego” tabletu Apple

Oprócz nowego wyglądu iPad 10. generacji wita ulepszony moduł fotograficzny. W ten sposób przechodzi z 8 do 12 megapikseli i przejmuje czujnik iPada Air 4 i 5.

Zasada jednostki: 12 MP, f/1,8

iPad 2020
iPad 2021

Przejście na bardziej specyficzny sensor widać wyraźnie w porównaniu do zeszłorocznego modelu. Ujęcie jest bardziej szczegółowe, ma lepszą kolorymetrię, a przede wszystkim wygładzenie programu jest mniej zauważalne. Ekspozycja generalnie pozostaje taka sama, co jest jedną z mocnych stron Apple.

iPad 2020
iPad 2021

To samo w słabym świetle. Jeśli obraz nie nadaje się do użytku, jest lepsza ekspozycja, mniej wygładzania i mniej szumów cyfrowych.

Jednostka przednia i wideo

Z przodu iPad 2022 zajmuje przednią jednostkę iPada 2021. Ale bardziej nowoczesne jest umieszczenie tego aparatu, który nie jest już dostępny podczas trzymania tabletu w pionie, ale w trybie poziomym. Idealna lokalizacja dla FaceTime i innych rozmów wideo, zwłaszcza że iPad nigdy nie był tak dobry w tym ćwiczeniu od czasu pojawienia się na scenie centralnej. Jeśli chodzi o jakość selfie, to jest ona identyczna z jakością z zeszłego roku. To więcej niż prawdziwe i byłoby idealne dla tych, którzy zapuszczają się na autoportrety za pomocą tabletu.

W wideo urządzenie może teraz nagrywać do 4K przy 60 klatkach na sekundę. Ogromna poprawa w stosunku do poprzedniego modelu, który, pamiętaj, może nagrywać tylko w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę.

READ  Cały świat Lego Star Wars z tysiącami klocków w Levallois