Tenis – ATP – Montreal: Carreno Busta, pierwszy świetny

W sobotę odbył się w półfinale Masters 1000 w Montrealu. Zwycięski nad Norwegiem Casperem Ruud w trzech setach, pole position Hubert Hurkacz czekał na tożsamość zwycięzcy. Hiszpan Pablo Carreno Posta zakwalifikował się, ale jakim kosztem! Po trzygodzinnej walceDoszedł do finału turnieju kosztem Brytyjczyka Daniela Evansa. Ten ostatni uważał, że zrobił najciężej, kiedy w pierwszym secie rozbił Hiszpana i zremisował 5-5, ale zaraz potem mu się nie udało. Po raz drugi spuszczając twarz, strzelił sobie w stopę. Mimo 17 łatwych fauli 23. zawodnik świata wygrał pierwszy sezon (7-5).

Druga grupa była bardziej przywiązana. Po tym, jak dwaj mężczyźni otrzymali trafienie, dwaj mężczyźni zakwestionowali rozstrzygnięcie dogrywki, aby rozstrzygnąć. Tym razem Brytyjczyk wykazał się lepszą kontrolą pokazując mocny serwis i rezygnując z konfrontacji z Hiszpanem na 7-8, aby wyrównać w jednym secie po 1:21 gry ((7) 6-7). Nie mogło to być bardziej zbalansowane w pojedynku, który trwał w trzecim secie aż do 3:2 dla Pablo Carreno Busty.. Od tego momentu jego przeciwnik upadł. Najpierw przegrywając konfrontację, potem przegrywając dwa zamknięcia, by w końcu przegrać 7-5, (7) 6-7, 6-2.

Rodak z Gijon osiąga swój drugi finał w roku kalendarzowym po tym, jak Barcelona przegrała z rodakiem Carlosem Alcarazem. Z drugiej strony w wieku 31 lat będzie Jego pierwszy finał na Masters 1000. Jego ostatni sukces na torze ATP sięga lipca 2021 roku, kiedy zdobył mistrzostwo Hamburga. Ostatni sukces tego specjalisty od gliny o twardej powierzchni sięga 2019 roku. Miało to miejsce w Chengdu w Chinach.