Tenis – ATP – Metz

Hubert Hurkacz wygrał w niedzielę finał Moselle Open w Metz z Pablo Carreno Bustą bez drżenia (7-6). [2], 6-3 w 1 godz. 22). W tylu finałach Polak zdobył czwarty tytuł w karierze. Cztery finały i cztery tytuły. Nie możemy powiedzieć, że Hubert Hurkacz, który w niedzielę zdobył puchar w Metz, jest wstrząśnięty w ostatnim dniu rozgrywek. O 24-letnim i trzynastym biegunie świata mówimy, że uosabia pewną spokojną siłę. Udowodnił to ponownie w Lotaryngii przeciwko Pablo Carreno Busta, twardy facet, ale (7-6 [2], 6-3).

Choć szybko przyznał się na początku meczu do popełnienia dwóch podwójnych błędów, Hurkacz stopniowo wracał do meczu z Hiszpanem, który nie mógł pracować nad swoim ciałem. Bo Polak, który stawia na bardzo dobry serwis (9 asów w niedzielę i 79% punktów za Olem), jest w pierwszej i drugiej piłce również bardzo chętny do wymiany i wie, jak dobrze go podbić. Okazje. W dogrywce pierwszego seta Hurkacz zdobył sześć punktów z rzędu, aby wygrać seta. Przeczytaj także Otwarty stół Moselle w Metz Odrywając się od startu w drugim secie z Carreno Bustą, który zdawał się winić cios, Hurcacz dał Hurcaczowi poczucie odlatywania. Upadł szybko, ale wcale nie stracił kontroli. Cicha siła… Cichszy niż przeciwnik, lepiej radzący sobie w ważnych momentach, Polak wpisał się w logikę, kończąc wolne koło, wygrywając cztery ostatnie mecze meczu. Ważny wynik mający na celu zakwalifikowanie się do tytułu magistra. Półfinalista Wimbledonu przy tej okazji zdobył swój trzeci tytuł w roku po Delray i Miami, pierwszy halowy kurs w swojej karierze i pierwszy poza Stanami Zjednoczonymi. Znak (złych) czasów dla francuskiego tenisa, kiedy Metz może wyglądać jak prywatny rezerwowy: Hurkacz jest dopiero trzecim zagranicznym zwycięzcą (po Goffinie w 2014 roku i Gojowczyku w 2017 roku) od 2009 roku. Czytaj także Wszystkie wiadomości tenisowe