Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tajemnica w kosmosie: Zniknięcie satelitów Starlink – rts.ch

Tajemnica w kosmosie: Zniknięcie satelitów Starlink – rts.ch

Od lata ta zagadka intryguje miłośników astronomii. Zniknęło ponad 200 satelitów Starlink, które zapewniają łączność z Internetem z kosmosu. Możliwych wyjaśnień jest wiele, ale firma pozostaje mamą.

Sekret Satelity Starlink Brakujący został przesłany przez amatorów, którzy śledzą bezpośredni Podróż tych amerykańskich urządzeń. Mapa w czasie rzeczywistym pozwala na monitorowanie jej tras.

Wysunięto dwie główne hipotezy wyjaśniające ich zniknięcie: wadę konstrukcyjną lub wpływ burz słonecznych. Te ostatnie mogą wpływać na systemy elektroniczne satelitów lub powodować ich spowolnienie, ściągając je nieodwracalnie z powrotem na Ziemię. I to bez ryzyka, zdaniem specjalistów, bo gdy dostaną się do atmosfery, te małe urządzenia palą się i wyparowują Całkowicie.

Jednak nadal występują problemy. Satelity Starlink znajdują się nad Międzynarodową Stacją Kosmiczną. „Oznacza to, że regularnie pojawiają się nieprawidłowo funkcjonujące satelity, które wymykają się spod kontroli i przekraczają orbity, na których znajduje się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna i wokół których stacja musi manewrować” – zauważa Luc Piguet, współzałożyciel ISS. Czysta przestrzeńKtóre powinno być pierwszym urządzeniem do odzyskiwania śmieci kosmicznych.

Jednorazowe satelity

Ponadto duża liczba satelitów Starlink na orbicie może stwarzać problemy. Przed Starlink duże konstelacje miały mniej niż 100 satelitów. Dziś firma Elona Muska ma na orbicie ponad 4000 urządzeń. Ta nadreprezentacja satelitów może prowadzić do skutków, których nie jesteśmy jeszcze w stanie zmierzyć.

Kolejna niespodzianka dotyczy wieku tych satelitów, który wynosi zaledwie 5 lat. Fabian Jordan, założyciel IBC, powiedział: „Przy tak szybkim rozwoju technologii, interesująca jest możliwość wymiany satelity na orbicie po 5–7 latach, kiedy technologia jest już prawie przestarzała”.Astracast.

Specjalista ds. Internetu rzeczy Vod ma około dwudziestu satelitów, co stanowi trzecią co do wielkości konstelację w Europie. Jego pierwsze urządzenie musi spalić się w atmosferze pod koniec swojego życia w ciągu 5 miesięcy.

READ  Operacje zwalczania komarów w pobliżu Tuluzy po pojawieniu się nowego przypadku choroby tropikalnej

Pascala i Asmara