Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ta kometa wkrótce stanie się dla nas widoczna: oto, jak prawidłowo ją obserwować

Ta kometa wkrótce stanie się dla nas widoczna: oto, jak prawidłowo ją obserwować

Zobacz moje wiadomości

Do Twojej lornetki! Jakiś czas temu niebo ozdobiła nowa jasna plama. To światło jest emitowane Potoki 12b/ponceWinni powracają Co 71 lat Przywitaj się (z daleka).

Najlepszy czas, żeby to obejrzeć Do połowy marca. „Tydzień od 11 do 17 marca będzie bardzo dobry, ale pod koniec tego tygodnia, wraz z nowiem, warunki mogą zostać spełnione” – wyjaśnia. aktu.fr Nicholas Beaver, przewodniczący Komisji ds. Komet Towarzystwo Astronomiczne Francji (SAF) i astrofizyk w Obserwatorium Paryskim.

Ponowną obserwację 12P/Pons-Brooks będzie można obserwować pod koniec marca, do końca kwietnia, „ale nie jest to jeszcze potwierdzone”.

Gdzie nie możecie się doczekać występu 12P/Pons-Brooks?

Aby mieć niemal pewność, że zobaczysz kometę w ten i następny weekend, musisz to zobaczyć Wyposażony w lornetkę „Minimalna średnica wynosi od 40 do 50 mm” – zauważa szef komitetu ds. komet SAF.

Jak w przypadku wszystkich wydarzeń odbywających się nad naszymi głowami, należy najpierw uzbroić się w cierpliwość i starannie wybrać lokalizację. Idealnie, Miejsce wolne od wszelkich zanieczyszczeń świetlnych.

Przede wszystkim miej oczy we właściwym miejscu: W kierunku północno-zachodnim. „Około 8 stopni Celsjusza poniżej Galaktyki Andromedy” – precyzuje Nicholas Peiffer.

Kometa „może kryć niespodzianki”

Niestety „2024 to nie jest zbyt dobry czas na obserwacje. „Następne już tak nie będzie” – wścieka się specjalista. Tak naprawdę to nie jest po prawej stronie Słońca. „Gdyby przybył cztery miesiące wcześniej byłoby cudownie” – ubolewa.

Filmy: obecnie w Actu

Ale kto wie? Ta kometa, która jest w przybliżeniu wielkości Komety Halleya, jest… Jego promień wynosi ponad 5 km„Używany do eksplozji”.

READ  Storm wciąż opóźnia start księżyca NASA

Czym w ogóle jest eksplozja? Upraszczając i schematycznie, jest to zdarzenie, które rozjaśnia obiekt i może trwać kilka dni. Ale ten, kto powie „jaśniej”, powie także „jaśniej”, a zatem „nie ma potrzeby używania lornetki”.

Nawet jeśli nic nie jest pewne, „jest bardzo prawdopodobne, że w nadchodzących dniach kurs 12B/Bons-Brooks wzrośnie” – mówi złośliwie Nicola Biver. To kolejny powód, aby zwracać na to uwagę…

Śledź wszystkie wiadomości ze swoich ulubionych miast i mediów, subskrybując Mon Actu.