Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szkoda, że ​​Galaxy S23 FE nie skorzysta z tej kluczowej cechy swojego poprzednika

Szkoda, że ​​Galaxy S23 FE nie skorzysta z tej kluczowej cechy swojego poprzednika

Przecieki zapowiadające nadchodzącą premierę Samsunga Galaxy S23 FE mówią nam o karcie technicznej urządzenia. Zła wiadomość jest taka, że ​​nie można polegać na tej samej funkcji, co w Galaxy S21 FE, jeśli chodzi o domyślnie zainstalowaną wersję Androida.

Przód „klasycznego” Samsunga Galaxy S23, dla ilustracji // Źródło: Frandroid – Anthony Wonner i Chloe Bertois

Oczekiwany w nadchodzących dniach wraz z wersją „FE” Galaxy Tab S9 i Galaxy Buds, przyszły Galaxy S23 FE już na początku października udostępni kolejną ważną informację: nie wyprzedzi swoich konkurentów pod względem wersji preinstalowany Android.

Dla przypomnienia, premiera Samsunga Galaxy S21 FE (który nieuchronnie poprzedza Galaxy S23 FE) została opóźniona na tyle długo, że Samsung ostatecznie był zmuszony wypuścić go z nowszą wersją Androida, niż oczekiwano.

Wersja na Androida nie ma żadnych specjalnych funkcji

Kiedy urządzenie trafiło na rynek w styczniu 2022 roku, było dostarczane bezpośrednio z systemem Android 12… zamiast Androida 11. To duża zaleta, która pozwala mu korzystać z dłuższego zasięgu oprogramowania zgodnie z zasadami Samsunga (który obiecuje cztery kolejne główne Aktualizacje Androida przed… Koniec wsparcia).

Ta funkcja najwyraźniej sprawia, że ​​jest to jedyny smartfon w ofercie S21, który kwalifikuje się do systemu Android 16, przynajmniej we właściwym czasie. Jego kuzyni nie wyjdą poza Androida 15. W każdym razie jest to przydatna sytuacja, z którą zapewne nie spotkają się przyszli nabywcy Galaxy S23 FE.

Wyciekły benchmark pokazuje nam, że urządzenie zostanie dostarczone pod systemem Android 13, bez szczególnych opóźnień w stosunku do reszty asortymentu. W odróżnieniu od Galaxy S21 FE, nie skorzysta on zatem z dodatkowego roku wsparcia.

Źródło: Sam Mobile

Małego rozczarowania dodaje obecność procesora starej generacji, potwierdzona wyciekiem sprzed kilku dni. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że urządzenie nie będzie korzystać z zupełnie nowego procesora, ale raczej stosunkowo starego SoC: Exynos 2200 (i być może Sanpdragon 8 Gen 1 za Atlantykiem).

READ  Mapa drogowa Apple Silicon Marka Gurmana: MacBook Pro, Mac mini, iMac i Mac Pro do końca 2022 r.

Tym samym chip ten wprowadzony na rynek na początku 2022 roku powinien zasilać niedrogi smartfon Samsunga klasy premium… zamiast Snapdragona 8 Gen 2 instalowanego na pokładzie Galaxy S23, S23 Plus i S23 Ultra, które zostały wprowadzone na rynek na początku tego roku. Jak zauważył SamMobilewięc urządzenie nie będzie opierało się na Snapdragonie 8+ Gen 1 z Galaxy Z Fold 4 i Z Flip 4, które miały premierę w 2022 roku, co mimo wszystko miało sens.


Chcesz dołączyć do społeczności pasjonatów? Nasza niezgoda Wita, jest miejscem wzajemnej pomocy i pasji do technologii.