Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sześć krajów Eurowizji 2022 oskarżonych o oszustwa po „nieregularnych wzorcach głosowania”

Sześć krajów Eurowizji 2022 oskarżonych o oszustwa po „nieregularnych wzorcach głosowania”

Za pośrednictwem Associated Press Orkiestra Kałusza, ukraińscy zwycięzcy Eurowizji 2022.

Za pośrednictwem Associated Press

EUROVISION – oszustwo „na niespotykaną skalę”. W komunikacie prasowym opublikowanym w czwartek, 19 maja, Europejska Unia Nadawców (EBU), która zajmuje się Eurowizją, ujawniła, że ​​sześć krajów zamierza sfałszować wyniki konkursu w 2022 roku.

Zawodowi sędziowie z Azerbejdżanu, Gruzji, Czarnogóry, Polski, Rumunii i San Marino mieli przyznać sobie jak najwięcej punktów w drugim półfinale. „Zauważono, że cztery z sześciu krajów umieściły pozostałe pięć w pierwszej piątce (biorąc pod uwagę fakt, że ława przysięgłych nie może głosować na swój kraj)” – szczegółowo wyjaśnił Is w komunikacie prasowym, aby wyjaśnić oszustwo.

„Kraj umieścił te same pięć krajów w pierwszej szóstce, ostatni z sześciu jury umieścił cztery w pierwszej czwórce, a piąty kraj był w pierwszej siódemce”, kontynuuje Europejska Unia Nadawców, która kontynuuje swoją prezentację, zauważając, że „Cztery kraje otrzymały co najmniej 12 punktów, co jest maksimum, jakie można przyznać”.

Bez wypadku, ale oszukiwać

Ale dlaczego Europejska Unia Nadawców jest przekonana do oszustwa? Ponieważ „pięć z tych sześciu krajów znalazło się w pierwszej siódemce przez jury z 15 innych krajów, które głosowały w tych samych półfinałach”. Dodatkowo, dodaje, „cztery z sześciu krajów znalazły się na dole szóstego miejsca przez pozostałe piętnaście jury”. A więc nie ze względu na ich talent, ale przez oszustwo, że kraje, które popełniły przestępstwa, zdobyły więcej punktów, podsumowuje EBU.

Zdając sobie sprawę z oszustwa, organizatorzy zastąpili głosy tych sześciu krajów algorytmem podczas półfinałów, a następnie podczas Wielkiego Finału w sobotę 14 maja.

O ile nie usatysfakcjonował niektórych z tych krajów, narzekał na to dzień po koncercie. „Byliśmy niemile zaskoczeni, gdy okazało się, że głos nie został uwzględniony w końcowej klasyfikacji, organizatorzy przyznali finalistom kolejną serię ocen” – napisała rumuńska telewizja publiczna TVR w komunikacie prasowym. Dwanaście punktów dla tego kraju trafiło nie do Mołdawii, ale do Ukrainy, która wygrała konkurs.

READ  Od „Gran Turismo” po „Avatar” – oto wiadomości ze świata gier z tego tygodnia

Zobacz także na The Huffpost: Eurowizja 2022: Za „Fulenn”, Alvan & Ahez, Legenda Katell Gollet