Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef Pentagonu powiedział, że Rosji brakuje pocisków artyleryjskich

W środę sekretarz obrony USA ocenił, że Rosja boryka się z trudnościami „logistycznymi” i „zapasami amunicji”.

Rosja przeżywa „wielki brak” amunicji do swojej artylerii, co może ograniczyć swojej działalności na Ukrainie W przyszłości — powiedział w środę sekretarz obrony USA Lloyd Austin.

„Rosjanie mają problemy logistyczne od początku” inwazji na Ukrainę i „nadal mają trudności z logistyką” – powiedział Lloyd Austin grupie reporterów w samolocie wojskowym.

Szef Pentagonu powiedział, że „cierpią z powodu ogromnego niedoboru pocisków artyleryjskich”, zwłaszcza że Kijów zniszczył kilka zapasów rosyjskiej amunicji.

Znacznie zmniejszone zapasy

Rosja intensywnie używała swojej artylerii od początku wojnyWiele pocisków zostało wystrzelonych w kierunku sił ukraińskich przed jakimkolwiek ruchem na ziemi.

„Do tego rodzaju operacji potrzeba dużo amunicji. Nie jestem pewien, czy mają wystarczająco dużo amunicji, aby pozwolić na tego typu rzeczy w przyszłości” – dodał.

Lloyd Austin wyjaśnił, że rosyjskie zapasy precyzyjnych pocisków „dramatycznie spadły” w ciągu dziewięciu miesięcy wojny i że Moskwa nie będzie w stanie ich szybko wymienić z powodu sankcji handlowych wobec Rosji, zwłaszcza dotyczących mikroprocesorów.

Rosja wystrzeliła w środę około 70 pocisków manewrujących na Ukrainę – poinformowały ukraińskie siły powietrzne, z których 51 zostało zestrzelonych po tym, jak bombardowanie spowodowało poważną awarię.

Oryginalny artykuł opublikowany na BFMTV.com

wideo – Atak dronów na półwysep Krym

READ  Rada Bezpieczeństwa ONZ omawia oskarżenia Moskwy o „brudną bombę” wobec Kijowa