Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef armii izraelskiej ostrzegł, że Hamas „nie obliczył poprawnie rozmiaru naszej odpowiedzi”.

Ze swojej strony izraelski premier Benjamin Netanjahu potwierdził, że obecna operacja izraelskiej armii „zajmie trochę czasu”.

Islamski ruch Hamas u władzy w Strefie Gazy, „Nie obliczyłeś poprawnie kwoty”. Izrael odpowiedział w zeszłym tygodniu granatami rakietowymi, powiedział w niedzielę szef IDF Aviv Kochavi.

„Działamy z poczuciem sprawiedliwości, mając poczucie, że jest to właściwe postępowanie i że należy to zrobić, aby chronić obywateli Izraela”.Dodał w przemówieniu, które wygłosił po spotkaniu z premierem Benjaminem Netanjahu, ministrem obrony Bennym Gantzem i szefami Shin Bet – wywiadu wewnętrznego – oraz Mossadu – agencji zewnętrznych – w Tel Awiwie.

Po spotkaniu premier Netanjahu powtórzył, że doprowadzi do tego trwająca izraelska operacja wojskowa „nie spiesz się”. „Nie ma bezbronnego terrorysty (…) Będziemy kontynuować pracę tak długo, jak będzie to konieczne, aby przywrócić wam, obywatelom Izraela, spokój i bezpieczeństwo. To zajmie trochę czasu”.Zauważył Netanjahu. „Operacja ma na celu przywrócenie spokoju w dłuższej perspektywie, wzmocnienie umiarkowanych sił w regionie i pozbawienie Hamasu jego zdolności strategicznych” – dodał.Benny Gantz, który był również dowódcą armii podczas wojny w Gazie w 2014 roku, dodał po tym spotkaniu w kwaterze głównej armii w Tel Awiwie.

Również do zobaczenia – „Premedytacja” i „zbrodnia wojenna”: Izrael i Palestyna przekazują odpowiedzialność podczas spotkania ONZ

Netanjahu mówi, że budowanie mediów było „uzasadnionym” celem

Budynek mediów w Gazie, który został zniszczony przez izraelski nalot w sobotę, był „Całkowicie uzasadniony celZapowiedział również Benjamin Netanyahu, podkreślając, że opiera się on na informacjach dla służb wywiadowczych. Budynek, w którym mieściła się siedziba amerykańskiej agencji AP i telewizji Al-Jazeera, również się mieścił „Aparat wywiadowczy palestyńskiej organizacji terrorystycznej (…) przygotowuje się i organizuje do ataków terrorystycznych na izraelską ludność cywilną”.Wyjaśniono w CBS America. „Więc jest to całkowicie uzasadniony cel”.

Od poniedziałku palestyńskie grupy zbrojne kierowane przez Hamas wystrzeliły prawie 3000 rakiet ze Strefy Gazy na terytorium Izraela. Większość z nich wpadła do enklawy lub na pustkowie w Izraelu lub została przechwycona przez tarczę przeciwrakietową Żelaznej Kopuły.

READ  Benjamin Netanjahu odrzuca ideę zawieszenia broni w Gazie, ale wspomina o „możliwości taktycznej przerwy” przez armię izraelską

W niedzielę IDF oświadczyła, że ​​jest to najwyższy wskaźnik ostrzału rakietowego w historii Izraela, z arsenałem około 15 000 w Strefie Gazy.

W wyniku tych strajków w Izraelu zginęło dotychczas w sumie dziesięć osób, podczas gdy izraelskie ataki w Strefie Gazy spowodowały śmierć co najmniej 192 osób, w tym 58 dzieci.

Również do zobaczenia Ostrzał armii izraelskiej, wyspy i Associated Press oraz zawalenie się budynku medialnego w Gazie