Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef amerykańskiej dyplomacji planuje spotkać się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem po raz pierwszy od lutego

Szef amerykańskiej dyplomacji planuje spotkać się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem po raz pierwszy od lutego

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Transmisja na żywo przez Solène L’Hénoret i Marie Pouzadoux

Zdjęcie z okładki: Szef dyplomacji USA Anthony Blinken 27 lipca 2022 r. w Waszyngtonie. Andrzej Harnick/AFP

  • Dziś, we wtorek, krajom Unii Europejskiej udało się zgoda na ograniczenie zużycia gazu Tej zimy, aby zmniejszyć swoją zależność od Moskwy, po nowym ostrym spadku rosyjskich dostaw. Rosyjski gigant gazowy Gazprom planuje od dziś zmniejszyć o połowę dzienne dostawy do Europy gazociągiem Nord Stream. Światowe giełdy spadły we wtorek w związku z obawami o dostawy gazu do Europy i konsekwencjami inflacji dla zachodnich gospodarek wśród wyników spółek.
  • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył propozycję nominacji Andre CostinPoseł z prezydenckiej partii politycznej na stanowisku Prokurator Generalny Kraju. Przedstawione przez pana Zełenskiego Formalny wniosek do Parlamentu Zgromadzeniu do głosowania w celu zatwierdzenia tej nominacji. Zastąpi Irinę Venediktovą, Zwolniony ze stanowiska prokuratora na początku tego miesiąca.
  • Ukraińskie strajki we wtorek wieczorem częściowo zniszczyły most Antonovsky na przedmieściach ChersońWładze okupacyjne poinformowały w środę, że jest okupowane przez wojska rosyjskie. Most Antonovsky ma strategiczne znaczenie dla dostaw, ponieważ jest to jedyny most łączący miasto z południowym brzegiem Dniepru i resztą regionu Chersoniu.
  • CharkówWedług burmistrza drugie miasto na Ukrainie, położone w północno-wschodniej części kraju, zostało zaatakowane przez rosyjską rakietę. „O 4.25 zbombardowano Charkowską Strefę Przemysłową [par] Dwie rakiety S-300. Ratownicy są gotowi do uporządkowania wraku. Według nich nie było ofiar, ale to tylko wstępne informacje ”.Ihor Terekhov napisał w kabel.
  • Dla mnie BchutSiły rosyjskie zaatakowały hotel – poinformował gubernator Doniecka Pawło Kirilenko. „Według wstępnych informacji są zabici i ranni, a akcja ratunkowa trwa”.Pan Kyrylenko powiedział dalej kabel.
  • Rosyjska gospodarka jest mniej dotknięta sankcjami niż oczekiwano. Międzynarodowy Fundusz Walutowy ogłosił we wtorek. Według prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego, rosyjski produkt krajowy brutto skurczy się o 6% w 2022 r., znacznie mniej niż spadek o 8,5%, który instytucja przewidywała w swojej poprzedniej prognozie opublikowanej w kwietniu. Z drugiej strony kraje europejskie cierpią bardziej niż oczekiwano, zauważa Międzynarodowy Fundusz Walutowy.
READ  Transmisja na żywo – Migranci na Lampedusie: W imieniu Borniego: „Nadszedł czas na solidarność z Włochami”

Obejrzyj wczorajszą transmisję na żywo tutaj.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

rozszyfrowanie. W obliczu gróźb ze strony Moskwy 27 pułk zgadza się na zmniejszenie zużycia gazu o 15%.

Referencje – Zalecenia. Ludzie uwielbiają patrzeć, jak Rosjanie umierają od trafienia amerykańską bronią. To mnie przeraża. Ponieważ w takich przypadkach stajemy się tacy jak oni:s barbarzyńcy »

pas startowy. „Obszar przylegający do Donbasu, o którym niewiele się wspomina, jest ważną kwestią strategiczną”

realistyczny. Ograniczenie dostaw rosyjskiego gazu: ludzie Zachodu i Moskwa obwiniają się nawzajem

rozszyfrowanie. Rosyjskie lotnictwo wojskowe osłabione sankcjami

Powieść. Wojna na Ukrainie: sto pięćdziesiąt dni później, dziwna stagnacja armii rosyjskiej

Prace konserwacyjne. Andreas Capel, historyk: „Dopóki 'młodszy brat’ słucha go i ratuje, 'starszy brat’ kocha go i chroni”

Mapa wojny na Ukrainie dzień po dniu