Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczepienie: Czy potrzebujesz dawki przypominającej, nawet jeśli złapiesz Covid-19 po dwóch dawkach?

Czy niektórzy Francuzi znajdą się bez pozwolenia na zdrowie lub szczepień z powodu problemów z komunikacją rządową? Ponownie w środę rano minister zdrowia wyjaśnił, że „zakażenie odpowiada wstrzyknięciu” szczepionki przeciwko wirusowi Covid, nawet w dawce przypominającej. ten Osoby zarażone Covid-19 „Nie potrzebowałbyś dawki przypominającej”, powiedział nawet Olivier Veran. Jednak prawda jest inna: we wszystkich przypadkach dawka pobudzająca pozostaje obowiązkowa.

„Szacujemy, że jest cztery miliony Francuzów, którzy przeszli trzecią iniekcję i którzy z powodu zakażenia nabyli już odporność, która pozwala im zweryfikować ważność zezwolenia na szczepienie” – wyjaśnił we środę we France Info Olivier Veran. Minister Zdrowia dodał: „Widać, że nie ma Wiele codziennych odwołań w centrach szczepień osób, które zostały zaprogramowane i które ostatecznie nie poszły (Ponieważ mają lub zachorowali na Covid-19). »

Jeśli zadzwonisz do Le Parisien, Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia (DGS) chce bardzo jasno powiedzieć: „Dawka przypominająca jest przeznaczona dla wszystkich osób w wieku 18 lat lub starszych, które mają pełny harmonogram wstępnych szczepień. Innymi słowy: niezależnie od tego, czy Covid-19 pojawia się po podaniu dawki. Drugie w ogóle nie zmienia potrzeby podania dawki przypominającej. Aby zachować ważność karty zdrowia lub karty szczepień, należy ją przyjąć w ciągu siedmiu miesięcy od ostatniego wstrzyknięcia. Do czterech miesięcy od 15 lutego. Siłą Od połowy grudnia od ponad 65 latOd soboty 15 stycznia zasada ta będzie obowiązywać wszystkie osoby dorosłe.

Więcej czasu dla niedawno poszkodowanych

Jednak po Covid-19 wpływać na podanie pierwszych dwóch dawek. Tak więc paryski DGS precyzuje: „Ludzie, którzy zostali już zarażeni Covid-19, mogą otrzymać pojedynczą dawkę szczepionki”. Urząd ds. zdrowia dodaje, że ci, którzy zarazili się Covid-19 w ciągu dwóch tygodni po pierwszej dawce, „nie mogą otrzymać drugiej dawki szczepionki”. Dlatego dopiero w tym momencie obowiązuje zasada „jedna infekcja = jeden zastrzyk”.

READ  Ciężkie migreny u mężczyzn zniknęły dzięki diecie złożonej z zielonych roślin

Ale prawdą jest, że osoby z Covid-19 mają nieco dłuższy czas na przyjęcie dawki przypominającej, a więc ich przejście jest dezaktywowane. Po pierwsze dlatego, że nie można ich zaszczepić w ciągu trzech miesięcy od zakażenia, ale także dlatego, że Pozytywny wynik testu pozwala im na „rezygnację” na sześć miesięcy. Tak więc 65-latek, który otrzymał drugą dawkę w maju, miał czas do 15 stycznia na podanie dawki przypominającej i utrzymanie ważności pozwolenia. Jeśli jednak zachorowała na Covid-19 w grudniu, nie będzie mogła przyjąć trzeciej dawki do marca i do tego czasu będzie mogła używać świadectwa wyzdrowienia.

Według Ministerstwa Zdrowia nawet 800 000 osób nie otrzymało szczepionki przypominającej na COVID-19 Ryzykują dezaktywację karty zdrowia w sobotę. Przesadzona liczba, ponieważ władze dały jasno do zrozumienia, że ​​wielu z nich nie dodało jeszcze pozytywnego świadectwa testu. pozwolenie na szczepienie Prawdopodobnie wejdzie w życie w przyszłym tygodniu : Jeśli wyeliminuje zasadę testowania, zapewnia wyjątek dla osób, które niedawno zostały zarażone wirusem Covid-19.