Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczepienia: W Occitanie od poniedziałku dokonano 70 000 wizyt w Doctolib, rekord

Działania zapowiedziane przez prezydenta Emmanuela Macrona w poniedziałek wieczorem odbiły się wszędzie, w tym w regionie Oksytanii, gdzie liczba spotkań na platformie Doctolib rozprzestrzeniła się w ciągu kilku godzin.

Od poniedziałku zarejestrowano 70 000 terminów szczepień. C’est l’une des informations cles données ce mardi par l’Agence régionale de santé d’Occitanie et la Conférence régionale de la santé et de l’autonomie au cours d’une conférence de presse uniquenelle, due é é lam Sytuacja Area .

Dwukrotnie rekord ustanowiony w maju 2021 r., 5 razy więcej niż w miniony poniedziałek

70 000 wizyt w ciągu kilku godzin to nowy rekord od początku kampanii szczepień. To właściwie dwa razy więcej niż podczas poprzedniego rekordu w maju zeszłego roku i wciąż pięć razy więcej spotkań w „normalny” poniedziałek, taki jak poniedziałek, 5 lipca. To pierwsza (bardzo) dobra wiadomość w walce z Covid-19 i obecnie wersją Delta. „Szczepienie chroni przed wariantem delta, który jest od 4 do 5 razy bardziej zaraźliwy, Przypomnijmy profesora Laurenta Schmidta, przewodniczącego Regionalnej Konferencji na temat Zdrowia i Niezależności. 10% do 30% osób, które są ofiarami Covid, może również mieć przedłużony Covid”.

O „ufortyfikowane, osłonięte i zjednoczone lato”

We wtorek zebrali się pracownicy służby zdrowia (w tym Vincent Ponce, wiceprezes okręgu i prezes SAMU 31 czy Pascal Deluback, prezes Federacji Szpitali Prywatnych Occitanie). „Zaszczepione, chronione, zjednoczone lato, które szanuje środki bariery i chroni naszych krewnych, przyjaciół i związki”.

Wszystkie informacje o sytuacji epidemiologicznej w Oksytanii oraz publikacja kampanii szczepionkowej we wtorek wieczorem w naszych abonenckich wydaniach oraz w środę 14 lipca w naszych wydaniach kioskowych.
READ  Kosmos: czy kosmiczne śmieci naprawdę mogą spaść na nasze głowy?