Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczątki dwojga dzieci znaleziono w walizkach sprzedawanych na aukcji

Ciała mogły być przechowywane przez kilka lat, a ofiary miały od pięciu do dziesięciu lat.

Nowozelandzka policja potwierdziła w czwartek, że szczątki dwójki dzieci w wieku szkolnym znaleziono w walizkach kupionych na aukcji w magazynie w Auckland.

Według inspektora Tufilao Famanuya Failua ciała były prawdopodobnie przechowywane przez kilka lat. Mówi się, że ofiary mają od pięciu do dziesięciu lat. Powiedział, że ciała zostały umieszczone w dwóch workach tego samego rozmiaru.

„Charakter odkrycia komplikuje śledztwo, w szczególności ze względu na czas, jaki upłynął od śmierci do odkrycia” – dodał.

Kupujący w pytaniu

Ze względu na to szokujące odkrycie rodzina musiała kupić przyczepę załadowaną przedmiotami sprzedawanymi luzem w magazynie. Inspektor upierał się, że rodzina, o której mowa, nie była powiązana ze śmiercią, ale była „zrozumiale zaniepokojona odkryciem” i zażądał poszanowania ich prywatności.

Policja, która również wezwała Interpol, przygląda się innym przedmiotom, domowym lub osobistym, w przyczepie, aby zidentyfikować ofiary. Magazyn i mienie, do którego przewożono torby, zostały dokładnie sprawdzone przez policję naukową.

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zidentyfikować ofiary”.

Dzieci nie zostały zidentyfikowane, ale Tofilau Famanuja Valois wyraził współczucie ich rodzinom, które prawdopodobnie przebywają w Nowej Zelandii i mogą nie wiedzieć, że nie żyją.

„Wielu z nas [dans la police] jesteśmy krewnymi. „Mamy pracę do wykonania i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zidentyfikować ofiary” – powiedział na konferencji prasowej.

Podkreślił, że śledztwo postępuje dzięki analizie DNA: „Zespół śledczy ciężko pracuje, aby pociągnąć do odpowiedzialności osobę lub osoby odpowiedzialne za śmierć tych dzieci”.

READ  Waszyngton podsyca „wojnę zastępczą mającą na celu zniszczenie Rosji” i krytykuje Koreę Północną