Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

System Windows naprawił poważną lukę w zabezpieczeniach

System Windows naprawił poważną lukę w zabezpieczeniach

Jeśli masz komputer z systemem Windows 10 lub 11, prawdopodobnie nadal występuje poważna luka w zabezpieczeniach, która naraża Cię na ataki cyberprzestępców.

Zwykle chodzi do Starbucks do pracy (Lub przynajmniej korzystać z publicznych sieci Wi-Fi)? Jeśli ostatnio nie aktualizowałeś swojego komputera, istnieje duże prawdopodobieństwo, że cyberprzestępcy wykorzystują poważną lukę w zabezpieczeniach.

Obowiązkowa aktualizacja dla systemu Windows

zauważony wcześniej NagrywaćTa luka w zabezpieczeniach, nazwana CVE-2024-30078, polega (w celu nadmiernego uproszczenia problemu) Brama do Twojego komputera dla cyberprzestępców.

korzystasz z tej samej sieci co Ty, Złośliwy użytkownik może uzyskać bezpłatny dostęp do całego komputera Daj sobie także możliwość kradzieży informacji lub zainstalowania oprogramowania szpiegującego w celu późniejszej kradzieży danych: a wszystko to bez Twojej wiedzy (haker nie wymaga uwierzytelnienia ani żądania hasła).

Firma Microsoft sklasyfikowała tę lukę jako „ Ważny » Odpowiada to drugiemu najwyższemu wynikowi w klasyfikacji poważnych poziomów naruszeń bezpieczeństwa.

Obraz starego człowieka uśmiechającego się przed komputerem
Z tą informacją spotykają się wszystkie osoby korzystające wyłącznie z domowej sieci Wi-Fi

Oczywiście istnieje możliwość (i konieczność) wykonania aktualizacji oferowanej przez Windows. To było to Został on uruchomiony 11 czerwca i jest stopniowo wdrażany na wszystkich urządzeniach, których dotyczy problem.

Jeśli jednak chcesz zapewnić większe bezpieczeństwo swojego komputera, możesz skorzystać z VPN. W rzeczywistości, chociaż są znani i wybitni ze swojej zdolności do przekraczania ograniczeń geograficznych, Te programy/aplikacje pomagają również zwiększyć bezpieczeństwo online podczas korzystania z sieci publicznych Podobnie jak ma to miejsce w kawiarniach, restauracjach, na lotniskach itp.

Jeśli nie wiesz, który wybrać, polecamy najlepsze usługi VPN dostępne obecnie na rynku.

READ  Główne problemy z połączeniem w XDefiant: Nie jesteś sam, Ubisoft zajmuje się tym problemem! | X-Box