Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Święto Narodowe 2022 – Government.lu // Rząd Luksemburga

Z okazji obchodów urodzin JKW Wielkiego Księcia para wielkoksiążęca, synowie książąt i członkowie rządu wezmą udział w uroczystościach zorganizowanych w Lillingen (gmina Kechbelt) w dniach 22 i 23 czerwca 2022 roku. sur-Alzette i Luksemburg.

22 czerwca 2022

Zmiana warty przed Pałacem Wielkiego Księcia

Uroczystości rozpoczynają się w środę 22 czerwca po południu w Święto Narodowe Zmianą Warty przed Pałacem Wielkiego Księcia, w której honorowy oddział wojska pod dowództwem porucznika V. Najpierw Charyl Kadosz.

Nad muzyką czuwać będzie orkiestra wojskowa pod kierunkiem ppłk Jean-Claude Brown, szefa orkiestry wojskowej.

Para Wielkiego Księcia w Lellingen

Pod koniec popołudnia LL.AA.RR. Wielki Książę i Wielka Księżna udadzą się do wsi Lellingen (gmina Kischpelt).

Przy wjeździe do wsi powita ich burmistrz Yves Kaiser, przewodniczący Izby Deputowanych Fernand Eitgen, minister służby cywilnej, minister ds. relacji z parlamentem, Mark Hansen, minister rozwoju terytorialnego, minister energii. Claude Tormes, a także przez Kolegium Radnych gminy Chichbelt, w obecności kilku deputowanych Okręgu Północnego. The Wilhelmus Przeprowadzi ją Fanfare z Kiischpelt.

Delegacja uda się w procesji do Koloseum, gdzie burmistrz Yves Kaiser wygłosi przemówienie powitalne i przedstawi miasto. Szkoła Podstawowa Schoulkauz w Wilwerwiltz będzie oferowana przez jej uczniów. Następnie Jego Królewska Wysokość Wielki Książę wręczy medale Fanfary Kiischpelt i CIS Kiischpelt.

LL.AA.RR. Następnie uda się na 30. Open-Air Kunst Festival, festiwal na świeżym powietrzu, który zamienia wioskę w żywą galerię sztuki. Spotkają się z artystami, odwiedzą wiele galerii i odkryją wiejskie dziedzictwo architektoniczne wsi.

Wizyta zakończy się powitaniem w Hencsescheier, gdzie para wielkoksiążęca będzie miała okazję spotkać się z przedstawicielami instytucji i stowarzyszeń miejskich, uczniami Szkoły Schoulkauz, artystami i mieszkańcami.

Najstarszym spadkobiercą małżonków jest książę Esch-sur-Alzette

22 czerwca LL.AA.RR. Dziedziczny Wielki Książę i Dziedziczna Wielka Księżna wezmą udział w uroczystościach organizowanych w Esch-sur-Alzette, drugim co do wielkości mieście w kraju.

READ  Igrzyska Olimpijskie / Tenis. Ugo Humbert rzuca wyzwanie Pablo Andujarowi w Tokio

Para dziedziczna Wielkiego Księcia zostanie przywitana na Place de la Résistance przez zastępcę burmistrza Esch-sur-Alzette Georgesa Michaux, wiceprzewodniczącego Izby Deputowanych, Marsa de Bartolomewa, ministra spraw wewnętrznych, ministra ds. równości kobiet i Mężczyźni, Tina Bouferding i Minister Sportu, Minister Pracy, Zatrudnienia, Gospodarki Społecznej i Solidarności, George Engel, Minister Środowiska, Klimatu i Zrównoważonego Rozwoju oraz Joel Wilfring, a także członkowie kolegium Rady Miejskiej i Esch- Rada Miejska sur-Alzette.

Po oficjalnym powitaniu nastąpi złożenie wieńca u stóp Pomnika Zmarłych. LL.AA.RR. Następnie dziedziczny Wielki Książę i dziedziczna Wielka Księżna, w towarzystwie uroczystej procesji, przechodzą przez rue de l’Alzette, aby udać się do Hôtel de Ville, gdzie zajmą swoje miejsca na oficjalnym peronie, aby śledzić procesję około czterdziestu stowarzyszeń w miasto.

Na zakończenie przyjęcia zorganizowanego przez miasto Esch-sur-Alzette dziedziczna para wielkoksiążęca przywita mieszkańców z balkonu rady miasta. Następnie wróci do Place de l’Hôtel de Ville na popularny Escher Volleksfest i wyruszy, aby rozpalić ognisko luksemburskich skautów.

Wiadomość od premiera

Premier, sekretarz stanu Xavier Bettel wygłosi tradycyjne przemówienie z okazji święta narodowego wczesnym wieczorem 22 czerwca.

Parada z pochodniami i fajerwerkami w Luksemburgu

Wieczorem LL.AA.RR. Wielki Książę i Wielka Księżna w towarzystwie LL.AA.RR. Wielki Książę i Dziedziczna Wielka Księżna JKW Książę Ludwik, JKW Książę Gabriel i JKW Księżniczka Aleksandra, w obecności Premiera, Ministra Stanu Xaviera Bettela, wezmą udział w uroczystościach organizowanych przez Miasto Luksemburg.

Przyjmą ich burmistrz Luksemburga Lady Boulevard i pierwszy członek Rady Miasta Luksemburga Serge Willems na skrzyżowaniu Rue Lanciennes Athena i Rue Roosevelt. Po wprowadzeniu Rady Radnych Gminy i Gminy rodzina Wielkiego Księcia będzie śledzić paradę orkiestry wojskowej i tradycyjną procesję z pochodniami z oficjalnego portyku.

Procesja stowarzyszeń, która uruchomi sztafet z pochodniami, składać się będzie ze strażaków, przewodników, harcerzy, instrumentów perkusyjnych, muzyki, śpiewu i folkloru, a także z wielu innych lokalnych stowarzyszeń i przedsiębiorstw w mieście Luksemburg.

READ  Everton ustalił cenę za Moise Kane

Fajerwerki, które wyruszyły z Mostu Adolfa, które trwały 17 minut i towarzyszyły im różnorodne kompozycje muzyczne z lat 2012-2019, zakończą oficjalny program obchodów 22 czerwca.

23 czerwca 2022

Uroczyste przyjęcie w Philharmonie Luxembourg

23 czerwca, w święto narodowe, w Filharmonii Luksemburskiej odbędzie się oficjalna uroczystość. W jego skład wejdą członkowie rodziny Wielkiego Księstwa, deputowani, członkowie rządu, Rady Stanu, sądownictwa, Rady Miejskiej Miasta Luksemburg, a także członkowie korpusu dyplomatycznego akredytowani w Luksemburgu.

Rodzinę Wielkiego Księcia powitają przewodniczący Izby Deputowanych Fernand Etgen, premier, minister stanu Xavier Bettel i burmistrz Luksemburga Lydie Polfer.

Z okazji uroczystej ceremonii Jego Królewska Wysokość Wielki Książę Fernand Eitgen i Xavier Bettel wygłoszą przemówienie i oddają honorowy hołd dygnitarzom ze świata cywilnego.

Nad muzyką czuwać będzie Orkiestra Filharmonii Luksemburskiej oraz Chór Kameralny i Pueri Cantores w Konserwatorium w Luksemburgu. Program muzyczny skomponuje trębacz i kompozytor Keri Turner na zlecenie Departamentu Stanu i Ministerstwa Kultury.

Po oficjalnej ceremonii w Wiechenhav odbędzie się tradycyjny salut z 21 dział.

Noszenie broni

Parada odbędzie się na rue de la Liberte pod dowództwem pułkownika Yvesa Calmesa, dowódcy sił i dowódcy Centrum Wojskowego w Dikirch. W jego skład wejdą oddziały wojskowe i policyjne, a także cywilne.

Po utworzeniu oddziałów i wejściu flag Armii i Policji Wielkiego Księstwa, szef sztabu armii generał Steve Thule i dyrektor generalny policji Lutzberg Philip Schrantz przeprowadzą inspekcję oddziałów. Następnie wicepremier, minister obrony François Bausch i sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Henry Cox dokonają przeglądu sił.

Premier, minister stanu Xavier Bettel, przewodniczący Izby Reprezentantów, Fernand Eitgen, Jej Królewska Wysokość Wielka Księżna i Jej Królewska Wysokość Wielka Księżna przybędą, by zająć swoje miejsca na podium.

W południe Głowa Państwa i Jego Królewska Wysokość dziedziczny Wielki Książę dokonają przeglądu oddziałów.

Po trylogii Troops „Life” i hymnie narodowym śpiewanym przez muzyka sierżanta Stephanie Schlink, Bearing Arms zakończy się paradą następujących korpusów i stowarzyszeń:

  • Armia Luksemburga – z kompanią honorową i flagą wojskową z dużą gwardią, oderwaniem flag byłych batalionów i weteranów, oddziałem zmechanizowanym, bandą wojskową plus flaga grupy ramowej 6 krajów Eurokorpusu (Luksemburg, Belgia, Niemcy, Hiszpania, Francja , Polska) z okazji 30-lecia;
  • Policja Lëtzebuerg – z kompanią honorową i flagą Policji Wielkiego Księcia z dużą eskortą, oddziałem grupy psów i oddziałem zmotoryzowanym;
  • Administracja Celno-Akcyzowa – z kompanią piechoty, kolektywnym oddziałem psów, meczetem celnym i oddziałem zmotoryzowanym;
  • zakłady karne – z towarzystwem pieszym i oddziałem psiej grupy;
  • Korpus Straży Pożarnej i Ratownictwa Wielkiego Księcia (CGDIS) – z pieszą kompanią i flagą CGDIS, dywizją grupy psów i zmotoryzowanym oddziałem;
  • Czerwony Krzyż Luksemburga – z sekcją psiej jednostki i zmotoryzowanym oddziałem;
  • Oddział służby zdrowia, który pracował na liniach frontu podczas pandemii COVID-19;
  • związek Wielkiego Księcia Adolfa z marszową trupą luksemburską (Lomaband);
  • Lot na niskich wysokościach helikoptera policyjnego H145M i samolotu transportowego A400M z 15. Skrzydła Komponentu Lotniczego Armii Belgijskiej dowodzonej przez oficerów luksemburskich oraz samolotu transportowo-tankującego Airbus A330 z Wielozadaniowej Jednostki Transportowej Cysterny.
READ  Drugi medal dla Elliota... za czym tęskniłeś wczoraj wieczorem (27 sierpnia) na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio

Łącznie przed oficjalnym podium będzie paradować ponad 700 osób, 27 psów i 60 pojazdów.

TDium

W obecności członków rodziny Wielkiego Księcia A TDium Kardynał Jean-Claude Houlerich, arcybiskup Luksemburga, Alain Nacache, naczelny rabin Luksemburga, Fikret Geoffrey Calabich, imam społeczności muzułmańskiej oraz Jeff Reed, kapelan kościoła będą świętować w katedrze Notre Dame w Luksemburgu. Anglikanizm w Luksemburgu.

The TDium Zaśpiewa go oficjalnie Maîtrise Sainte-Cécile de Notre-Dame w Luksemburgu pod dyrekcją Marca Dosterta. Paul Breech będzie członkiem Westenfelder, a Gilles Leyers pozytywnym członkiem. Grupa trębaczy z orkiestry wojskowej zagra na narodowym dzwonie.

Wydane przez Departament Informacji i Prasy Rządowej