Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed wzrostem ciężkich przypadków u dzieci we Francji

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed wzrostem ciężkich przypadków u dzieci we Francji

Od lipca 2022 r. do kwietnia 2023 r. w czterech szpitalach w trzech regionach Francji zgłoszono łącznie dziewięć przypadków posocznicy noworodków z niewydolnością wątroby i niewydolnością wielonarządową, Możemy się wczytać Komunikat prasowy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Na dzień 5 maja 2023 r. siedem przypadków zmarło, a dwa pozostają w szpitalu na oddziale noworodkowym.

Niezwykły wzrost zachorowań na sepsę

W związku z tym Urząd ds. Zdrowia ostrzega przed wzrostem ciężkiej sepsy noworodków związanej z enterowirusem (Echovirus-11 (E-11)) we Francji. Sytuacja jest nietypowa”.Ze względu na bardzo szybkie pogorszenie [des malades] i związany z tym wskaźnik śmiertelności u dotkniętych dzieci.

Jeśli chodzi o dziewięć przypadków, sześć zgłoszono w 2022 r., a trzy w 2023 r. Osiem z nich to wcześniaki, w tym czworaczki. Wszystkie wykazywały jeden lub więcej objawów klinicznych mniej niż siedem dni po urodzeniu, co według Światowej Organizacji Zdrowia oznacza, że ​​mogły zostać zakażone „przeniesieniem z matki na dziecko”.

Dla przypomnienia, Posocznica Jest to ciężka ogólnoustrojowa reakcja na infekcję z dodatkowymi dysfunkcjami lub niewydolnością głównych układów organizmu. według Podręcznik MSDNoworodki z sepsą zwykle wyglądają na chore: są apatyczne, źle się odżywiają, często mają szarą skórę i mogą mieć gorączkę lub hipotermię. Niektóre dzieci, takie jak te z niską masą urodzeniową, są bardziej narażone na rozwój sepsy.

Światowa Organizacja Zdrowia jest spokojna o zagrożenia dla ogółu populacji

w oświadczeniu od Francuskie Towarzystwo MikrobiologicznePediatrzy awansują.Kilka czynników [qui] Mogłoby to tłumaczyć ciężkość zakażenia: nabycie zakażenia w pierwszych 7 dniach życia, wcześniactwo i niską masę urodzeniową oraz krążenie nowego typu echowirusa 11, dominującego typu w 2022 r. u noworodków (30,2% zidentyfikowanych wirusów), wykryto od czerwca w stolicy Francji oraz w niektórych departamentach i regionach zamorskich (Nowa Kaledonia i Reunion), znaną już możliwość powodowania przez echowirusa 11 poważnych infekcji noworodków ze znaczną niewydolnością wątroby.Światowa Organizacja Zdrowia uspokaja jednak. Ona myśli żeNa podstawie ograniczonych dostępnych informacji ryzyko dla zdrowia publicznego dla ogółu populacji jest niskie, pomimo alarmującego charakteru wzrostu.

READ  Nieregularne miesiączki wiążą się z większym ryzykiem chorób serca