Świątek: „Chcę szanować przeciwników”

bicie Xinyu Wang Z wynikiem 6-0 i 6-0 w zaledwie 51 minut w sobotę w trzeciej rundzie Rolanda-Garrosa Iga Świątek po raz kolejny podpaliła Twitterową planetę. Trzeba przyznać, że Polka jest przyzwyczajona do puszczania „baniek” swoim przeciwniczkom. Od początku swojej kariery numer jeden na świecie wylądowała 70 obwarzankami (6-0) na swoich przeciwniczkach, w tym 50 obwarzanków na głównym ringu.

W tę sobotę Iga Świątek zakończyła mecz bez porażki, po raz pierwszy w tak dużym turnieju. Na Twitterze pojawił się humorystyczny montaż polskiego piekarza z chlebem w tle. W odpowiedzi na pytanie w tej sprawie na konferencji prasowej Al-Qutb chciała uspokoić sytuację, tłumacząc, że nie chce o tym rozmawiać z szacunku dla swoich oponentów.

„Naprawdę nie chcę o tym rozmawiać, ponieważ naprawdę rozumiem, dlaczego ludzie to robią, ponieważ jest to zabawa, a tenis to rozrywka i tak dalej. Ale z punktu widzenia gracza chcę szanować moich przeciwników, wiesz, nie widać, co dzieje się za kulisami.

Twitter może o tym mówić, ale ja skupię się na tenisie

Iga Świątek

„Czasami nie jest łatwo rozgrywać takie mecze, a czasami przeciwnikom też nie jest łatwo. Nie chcę mówić o „fabryce chleba”. Twitter może o tym mówić, ale skupię się na tenisie. I tak, kiedy chodzi o moich przeciwników, naprawdę nie chcę o tym rozmawiać”.

Na torze kobiet Iga Świątek zajmuje piąte miejsce pod względem procentu wygranych kombinacji 6-0 (10,6%, 18/153) w Wielkim Szlemie w erze Open. Jest także trzecią zawodniczką w erze Open, która wygrała w czterech setach 6:0 w pierwszych trzech rundach French Open, po Mary Pierce w 1994 i Martinie Navratilovej w 1985.

READ  Losowanie EuroMillions: Jak zagrać i wygrać jackpot 202 miliony? 🔥