Świat: Lautaro czy Alvarez, który asystent Messiego?

Jeden rozczarowuje, a drugi eksploduje: aby wesprzeć kapitana Lionela Messiego na czele argentyńskiego ataku, w piątek (20:00) w ćwierćfinale Mistrzostw Świata 2022 przeciwko Holandii, trener Lionel Scaloni waha się między sfrustrowanym Lautaro. Materiały wybuchowe Martineza lub Juliana Alvareza.

Zmiana nastąpiła 26 listopada, w 63. minucie meczu Argentyna-Meksyk. Wyrównany przez godzinę obok Messiego w ataku, Lautaro Martinez nie był niebezpieczny, gdy Julian Alvarez zajął jego miejsce na trawie.

Natychmiast Albiceleste podwaja szanse. Messi otworzył wynik po jednej minucie (64), a młodzieniec Enzo Fernandez przypieczętował go na 2: 0 na koniec meczu.

Właśnie w tym momencie Puchar Świata „Toro” Lautaro zaczął się kończyć, a mistrzostwa „Spidera” Alvareza wystartowały.

– Lautaro, z powodu jego głodu –

Albiceleste jest ofensywną postacią od czterech lat obok Messiego i Ángela Di Marii, napastnika Interu Mediolan, który do tej pory nie zagrał w finałach mistrzostw świata.

Grał 90 minut w meczu otwarcia z Arabią Saudyjską, potem godzinę z Meksykiem, zanim wszedł na ławkę. W meczu z Polską to on zastąpił Juliana Alvareza w 79. minucie, kiedy było już 2:0.

I to samo z Australią w 1/8 finału (2:1), gdzie w 71. minucie, po meczu, zastąpił swojego młodego rodaka. Mimo że Messi zdobył trzy imponujące woleje na koniec meczu, nie był w stanie zamienić ich na bramki.

„Lautaro jest dla nas bardzo ważny. Jest napastnikiem, żyje dla bramek. Ważne jest, aby był dobry w tym, co się dzieje” – zachęcał Messi po awansie do ćwierćfinału.

Kolejne rozczarowanie 25-letniego napastnika, który debiutuje w Pucharze Świata po rozczarowującym 2018 roku.

Będąc na liście przedpremierowej Jorge Sampaolego, nie został powołany na przygodę w Rosji. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji byłego trenera Argentyny.

Ale po skoku do Europy Lautaro odcisnął swoje piętno w selekcji ze Scalonim: w Copa America, które Argentyńczycy wygrali w 2021 roku, zdobył trzy bramki, w tym jedną w ćwierćfinale z Ekwadorem i jedną w półfinale przeciwko Kolumbii. , zajmując trzecie miejsce na liście strzelców turnieju.

READ  Toyota nadal prowadzi 24-godzinny wyścig Le Mans o 7 rano.

Również w klubie wziął na siebie obowiązki po kontuzji Romelu Lukaku na początku sezonu. Był jednym z strzelców w decydującym meczu 3:3 na Camp Nou, który wyeliminował Barcelonę z Ligi Mistrzów i pozostaje najlepszym strzelcem swojej drużyny w lidze z siedmioma bramkami od początku sezonu.

– Alvarez je –

W środę, w jedenastu meczach testowanych na treningu przez trenera Scaloniego, Julian Alvarez zastąpił Lautaro Martineza obok Messiego i Di Marii.

Młody napastnik (22 lata) przybył do Manchesteru City w styczniu za 22 miliony euro z River Plate i pełni tę samą rolę w klubie i selekcji: zastępuje Erlinga Haalanda w Anglii i Lautaro Martineza w Argentynie.

Ale wszędzie zmienia ikony. Od początku sezonu strzelił już siedem bramek i miał dwie asysty dla City, rozpoczynając większość meczów na ławce rezerwowych.

A w Katarze dał z siebie wszystko: to on obronił Argentynę przed Polską, wykorzystując podanie w polu karnym Enzo Fernandeza, swojego byłego kolegi z drużyny na River (67.). A także przeciwko Australii, przechwytując niebezpieczną piłkę, zanim została zepchnięta do klatek (57. miejsce).

Bezczynne doświadczenie czy młodzieńcza świeżość, kogo trener wybierze, by zaszokować przeciwko Holandii? Scaloni zamiatał po kwalifikacjach do ćwierćfinału: „To wspaniale, że Julian strzela bramki. Lautaro też strzeli”.