Stuttgart Otwarte |  Gabriela Dąbrowski przegrywa w deblu

Stuttgart Otwarte | Gabriela Dąbrowski przegrywa w deblu

(Stuttgart) Kanadyjka Gabriela Dąbrowski i jej brazylijska partnerka Luisa Stefani odpadły z gry podwójnej kobiet podczas Stuttgart Open.

W ćwierćfinale Dąbrowski i Stephanie przegrali w dwóch setach 7:5, 7:6 (4) z Chilijką Alexą Juraci i Nowozelandką Irene Rotliff.

Dąbrowski i Stephanie zdobyli tylko 45% punktów przy drugim serwisie, co jest wynikiem znacznie niższym niż 80% skuteczności ich przeciwników w podobnych warunkach.

Dąbrowski, który pochodzi z Ottawy, zajmuje obecnie siódme miejsce w deblu kobiet.

31-letni Dąbrowski ma na swoim koncie 13 podwójnych tytułów w WTA Tour, ale jeszcze nie awansował do ćwierćfinału turnieju w tym roku.

Świątek do kwatery

Faworytka singla Asia Sweetik pokonała Zeng Chen Wen 6:1, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału.

Świątek rozegrał swój pierwszy mecz od półfinału w Indian Wells w zeszłym miesiącu z powodu kontuzji żebra. Brakowało jej Miami Open i Polski w kwalifikacjach do Billie Jean King Cup.

Po pożegnaniu w pierwszej rundzie Świątek gładko rozpoczął sezon na kortach ziemnych. Z łatwością wygrała pierwszego seta, zanim zobaczyła, jak Zheng usuwa deficyt 1-3 w drugim, aby wyrównać szanse na 4-4. Świątek pobiła serwis rywalki w następnym gemie, zanim pobiła rekord serwu.

W kolejnej rundzie Świątek zmierzy się z Czeszką Karoliną Pliskovą, która pokonała Chorwatkę Donnę Vekic 6:2, 6:7(5), 7:6(5).

Ze swojej strony Amerykanka Coco Gauff, szósta na świecie, poddała się Anastasii Potapowej 6:2, 6:3.

Potapova obroniła sześć break pointów i wykorzystała 13 break pointów Gauffa.

Gauff grał w swoim pierwszym turnieju od czasu rozstania z trenerem Diego Moyano.

Tymczasem Paula Badusa zdobyła swoje ćwierćfinałowe spotkanie z numerem dwa na świecie Aryną Sabalenką, wygrywając 6:1, 6:2 z koleżanką z Hiszpanii Kristiną Buxą.