StratOSphere Mbappe, Dembele i Giroud są bardzo zaangażowani… Wyniki bluesa w 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022

Od Hugo Llorisa po Ousmane Dembélé – spojrzenie na występy zawodników reprezentacji Francji podczas niedzielnego zwycięstwa nad Polską (3:1) w 1/8 finału.

Telewizja francuska – redakcja sportowa

opublikowany

aktualizować

Czas czytania: 4 minuty

Olivier Giroud świętuje zdobycie gola z Kylianem Mbappe podczas meczu Francji–Polska w Pucharze Świata, 4 grudnia 2022 r. na stadionie Al Thumama w Katarze.  (Manan Vatsyayana/AFP)

The Blues w ćwierćfinale Mundialu 2022! Po zwycięstwie nad Polską (3:1) w niedzielę 4 grudnia reprezentanci Francji stali się faworytami do zwycięstwa. Po godzinie walki rozstrzygnęli mecz w ciągu ostatnich dwudziestu minut i mieli tę przewagę, że nie opuścili meczu pomimo licznych decyzji sędziów przeciwko nim. Podczas tego meczu Hugo Lloris wyrównał rekord selekcji do reprezentacji Francji, Olivier Giroud został jedynym strzelcem w historii The Blues, a szczególnie zwracamy uwagę na niesamowity występ Kyliana Mbappé, króla strzelców i podwójnego podającego.

Hugo Llorisa: 6/10

Wieczorem, w którym dorównał Lilianowi Thuramowi w 142 występach, Hugo Lloris był bliski zdobycia pierwszego czystego konta od roku w reprezentacji Francji. Mimo zdecydowanego zablokowania strzału Aliyah od Zielińskiego w pierwszej połowie (38.) i początkowo zatrzymania rzutu karnego, a następnie jego wyciągnięcia i konwersji, kapitan musiał przenieść piłkę z tyłu siatki. Jego powtórki, czasem bezpośrednio w stronę przeciwnika, wywołały dreszcze w pierwszej połowie.

Jules Conde: 5/10

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Camavingi przeciwko Tunezji, przeciwnik wycelował w niego, chcąc stworzyć przewagę na prawej stronie. W początkach swojej świetności Polak czasami był prześcigany przez Berezińskiego i Frankowskiego. Jest to jednak krok naprzód po nieśmiałym i bogatym w sprzedaż występie przeciwko Danii. Zastąpiony przez Axela Disasi (92).

Raphael Varane: 6/10

Musiał otrząsnąć się po bardzo niepokojącym występie przeciwko Tunezji i pokazał nam znajomą twarz. Potrafił toczyć (i wygrywać) pojedynki, nie uchylając się od renesansowych obowiązków. Na swojej linii pojawił się także środkowy obrońca, który uniemożliwił Polsce otwarcie wyniku (38).

Dayot Upamecano: 5/10

Nawet jeśli nie opuścił swojego meczu, Upamecano od czasu do czasu pokazywał przebłyski tych nieudanych pierwszych występów dla The Blues, z lekką tendencją do nieco spóźnionego podania. W drugiej połowie był solidniejszy i słabo zakończył mecz, choć na koniec meczu spowodował, że piłka ręczna spowodowała rzut karny dla Polski (97).

READ  Marion Ross, oferta nie do odrzucenia?

Theo Hernandez: 6/10

W ofensywie był mniej wymagający niż w pierwszych dwóch meczach, a w defensywie radził sobie całkiem nieźle, blokując strzał z bliskiej odległości, który mógł pozwolić Polsce na objęcie prowadzenia (38).

Aurelien Chouamini: 7/10

Wykorzystując impet, jaki zbudował w pierwszych trzech startach, pokazał znaczny postęp w technice podań pionowych. Jego podejmowanie ryzyka zostało w pewnym stopniu nagrodzone. Jego współpraca z Adrienem Rabiotem również układa się dobrze. Wspaniała interwencja w meczu przeciwko Lewandowskiemu, która nadała ton jego autorytarnemu meczowi (12). Zastąpiony przez Youssefa Fofanę (66).

Adrien Rabiot: 7,5/10

Kiedy sprawy toczą się we właściwym kierunku lub gdy są trudne, jest liderem pomocy. Ogromna aktywność w kompensowaniu i organizacji meczu oraz wyczucie pozycji pozwoliły mu posłać sporą liczbę piłek do obozu przeciwnika.

Antoine Griezmann: 7/10

Po nieudanej pierwszej połowie, w której straciliśmy 14 piłek, rozgrywający odwrócił wzrok i w drugiej połowie znacznie ułatwił grę. Niewiele zabrakło mu do zdobycia gola z rzutu wolnego, ale był tam Szczęsny (48.).

Ousmane Dembélé: 7,5/10

Taki sam występ jak w jego pierwszym okresie przeciwko Danii, ale bez słabnięcia po przerwie. Asysta przy bramce Kyliana Mbappé (74′) Po doskonałej ustawieniu się po prawej stronie, po raz kolejny pokazał, że bardzo poważnie podchodzi do swojej pracy w defensywie, wykazując się jednocześnie dużą precyzją w posługiwaniu się piłką. Zastąpił go Kingsley Coman (76)..

Kylian Mbappe: 9/10

Polak robił wszystko, co mógł, aby utrzymać piłkę z daleka od jego pola karnego, ale należy do tych zawodników, których nie da się uciszyć. Pokazując swoją szybkość, odegrał zdecydowaną rolę w podaniu, przełamał impas i znalazł Girouda w przestrzeni pomiędzy czterema polskimi obrońcami (45. pozycja). Jednak tę niezapomnianą końcówkę meczu będziemy szczególnie pamiętać. Zaniepokojony, przez całą drugą część bezskutecznie poszukiwał genialnego gestu, wysyłając dwie rakiety (74 i 90), aby zabić zapałkę. Po prostu zbyt potężny.

READ  Walia - Polska: kiedy? Na jakim kanale telewizyjnym obejrzeć mecz play-off Euro 2024?

Olivier Giroud: 7,5/10

Nie każdemu jest dane zostać królem strzelców w historii reprezentacji Francji z otwartymi drzwiami do ćwierćfinału. Znaleziono go za obrońcą i w najlepszym momencie meczu (45) strzelił niezrównoważonego dośrodkowania po swojej ósmej piłce w meczu. Złapanie piłki, a następnie sprawdzenie go otworzyło drogę do zdobycia gola na 2:0 (74). Niezapomniany mecz dla niego i reprezentacji Francji.