Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Statek ratunkowy „Ocean Viking” ratuje setki migrantów na Morzu Śródziemnym

L ‘wiking oceanicznyOrganizacja pozarządowa poinformowała na Twitterze, że na statku ratowniczym SOS Méditerranée na morzu, na pokład którego wieczorem w niedzielę 4 lipca uratowano 203 osoby podczas różnych akcji ratowniczych w ostatnich dniach. W pięciu operacjach od czwartku,Ocean Tak więc Wikingowie uratowali 203 osoby, w tym 67 nieletnich, z których 49 podróżowało samotnie, według rzecznika SOS Méditerranée.

Niedzielne popołudniewiking oceaniczny Pomoc 71 migrantom znajdującym się w trudnej sytuacji na pokładzie mocno załadowanej drewnianej łodzi w maltańskim obszarze poszukiwawczo-ratowniczym.

Jego pasażerowie uciekali z Libii, którą opuścili trzy dni wcześniej, a bez jedzenia i wody na pokładzie zabrakło im czasu na ratunek. Czterech z nich ewakuowano z łodzi na noszach., powiedział SOS Śródziemnomorski. Uratowani migranci pochodzą z Bangladeszu, Libii, Sudanu Południowego, Egiptu, Gambii, Tunezji i Syrii.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Sekcja zwłok na wraku statku, w którym zginęło 130 osób na Morzu Śródziemnym

1. temuon jest Lipiec ,wiking oceaniczny Zauważyłem też pięć pustych drewnianych łodzi, „Wśród nich są dwie drewniane łodzie, które zostały podpalone po przechwyceniu przez libijską straż przybrzeżną”.dodała organizacja pozarządowa. 1on jest nigdy,wiking oceaniczny 236 uratowanych migrantów wylądowało na morzu na Sycylii. Następnie statek spędził kilka tygodni w suchym doku w Neapolu, do pracy, zanim ponownie wypłynął na morze z Marsylii.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Wrak 130 migrantów na Morzu Śródziemnym: „chwila wstydu” według papieża Franciszka

Organizacja Narodów Zjednoczonych niedawno zidentyfikowała Libię i Unię Europejską, wezwała je do zreformowania operacji poszukiwawczo-ratowniczych na Morzu Śródziemnym i stwierdziła, że ​​obecne praktyki pozbawiają migrantów ich praw i godności, jeśli nie odbierają im życia. .

Według danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) od początku 2021 r. 866 migrantów zginęło na Morzu Śródziemnym, próbując dotrzeć do Europy. SOS Méditerranée twierdzi, że od lutego 2016 r. uratowało ponad 30 000 osób, najpierw zWodnik, Następniewiking oceaniczny.

Przeczytaj także platformę: Solidarność jest niepodzielna: taki będzie nowy świat

Świat z AFP

READ  Unia Europejska zakazuje białoruskim liniom lotniczym wchodzenia do swojej przestrzeni powietrznej