Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stare tweety dyrektora generalnego Palworld dowodzą, że stypendyści zostali stworzeni przez sztuczną inteligencję

Stare tweety dyrektora generalnego Palworld dowodzą, że stypendyści zostali stworzeni przez sztuczną inteligencję

Ludovic Quinson

Palworld stoi w obliczu nowych zarzutów dotyczących wykorzystania sztucznej inteligencji po tym, jak na światło dzienne wypłynęły stare tweety dyrektora generalnego, który chciał tworzyć skórki przypominające Pokémony, unikając przy tym naruszenia praw autorskich.

Palworld od chwili premiery szokuje świat. Ta nowa gra survivalowa znacząco wspięła się na szczyty list przebojów Steam i pobiła rekordy, docierając do ponad miliona jednoczesnych graczy w ciągu zaledwie kilku dni.

Jednak ta gra, którą szybko nazwano „Pokémon z bronią”, spotkała się z falą krytyki z oskarżeniami o „plagiat”. Dotyczy to nie tylko Pokémonów, ale także podobnych gier, takich jak Ark i Rust.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Główna i być może najbardziej kontrowersyjna kwestia Palworld dotycząca „plagiatu” dotyczy członków drużyny w grze.

Te stworzenia wprawiły internet w absolutny szał swoim uderzającym podobieństwem do kilku Pokémonów, a teraz wielu graczy wierzy, że znalazło „dowód” wskazujący, że zostały stworzone przez sztuczną inteligencję.

Gracze Palworld pokazują, że przyjaciele zostali stworzeni przy użyciu sztucznej inteligencji

Dyrektor generalny Pocketpair, Takuro Mizobe, znalazł się niedawno pod ostrzałem po tym, jak ukazała się seria starych tweetów z 2021 roku.

„Sztuczna inteligencja ewoluowała tak bardzo, że nie jestem już w stanie stwierdzić, który z nich jest Pokemonemprzeczytaj tweet z jej oficjalnego konta na Twitterze/X, któremu towarzyszyło kilka Pokémonów generowanych przez sztuczną inteligencję i ich podobizny.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Przechodząc do 28 listopada 2022 r., napisał na Twitterze: „Jeśli przepuścisz go przez filtr AI, obraz często nie jest niczym konkretnym, więc może problem praw autorskich zostanie rozwiązany?„Przed zakończeniem:”W ciągu około 30 lat postrzeganie praw autorskich przez ogół społeczeństwa mogło znacząco się zmienić.

READ  „Technologia elektryczna nie jest doskonała”

Od tego czasu napłynęły ostre reakcje na tweety, a jeden z użytkowników skomentował: „Byłem bardzo podekscytowany możliwością wskoczenia do Palworld, ale wszystkie dowody, które widzę, wskazują na duże prawdopodobieństwo, że gra wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia swoich potwornych projektów.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Jak dotąd Pocketpair i Takuro Mizobe nie odnieśli się do twierdzeń, że w Palworld wykorzystano sztuczną inteligencję.