Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nigdy nie zgadniesz, co wydarzy się dalej!

Jako fan popkultury i gamingu wiem, że my, fani survival horrorów, zawsze jesteśmy głodni czegoś nowego. Jeśli chodzi o Silent Hill, jest to ustalony fakt. Przez lata cieszyliśmy się nowymi horrorami lub iteracjami Resident Evil, ale Silent Hill albo marniało, albo dało nam części odbiegające od ideału.

To tutaj pojawia się zespół fanów i modderów, którzy chcą samodzielnie rozszerzyć uniwersum Silent Hill za pomocą swojego projektu Whispering Hills. Zbudowany na silniku Fallouta 4, mod ten odtwarza wygląd i atmosferę Silent Hill, w tym znajomą mgłę i unikalne potwory.

W Whispering Hills znajdziesz kilka przerażających stworzeń, potworów, które wyglądają znajomo, ale często mają w sobie nutę nowoczesności. Zespół wykonał świetną robotę, integrując swoje unikalne projekty z uniwersum i są one naprawdę przerażające; Potwory z nagich mięśni, stworzenia zmieniające się w okropne kostiumy, a nawet kilka scen z naszą ulubioną pielęgniarką i tajemniczą, czyli Głową Piramidy.

Model ten bazuje na Falloucie 4 i może zapewnić niesamowite zanurzenie w świecie opartym na informacjach lidarowych. Lidar został użyty do przeprowadzenia ankiety w Centralii w Pensylwanii, która była inspiracją dla filmu Silent Hill, a urządzenie wykorzystuje te informacje do odtworzenia okolicy widzianej w Whispering Hills.

Co ciekawe, mod ten pozostawia wiele treści z Fallouta 4 w nienaruszonym stanie i integruje je z przerażającym światem Silent Hill. Nadal musisz znaleźć swojego syna Shauna, ale będziesz musiał podróżować przez Szepczące Wzgórza, aby rozwiązać zagadkę. Można to postrzegać jako prawdziwe połączenie obu gier, wnoszące survival horror do RPG firmy Bethesda.

To świetny model dla fanów Silent Hill, dający nam nieco oryginalny projekt i pozwalający na ponowne przeżycie blasku serii w oczekiwaniu na kolejną partię gier Silent Hill.