Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego Messenger prosi Cię teraz o podanie kodu PIN?

Dlaczego Messenger prosi Cię teraz o podanie kodu PIN?

Od początku tego miesiąca u niektórych użytkowników Messengera pojawia się wyskakujący komunikat z prośbą o utworzenie 6-cyfrowego PIN-u. Wymóg utworzenia kodu PIN jest częścią ważnej aktualizacji programu Messenger.

Od początku tego roku część użytkowników Messengera otrzymywała komunikaty z prośbą o utworzenie 6-cyfrowego PIN-u. Ale dlaczego otrzymali tę wiadomość? W rzeczywistości wymóg utworzenia kodu PIN jest częścią dużej aktualizacji programu Messenger.

W rzeczywistości 6 grudnia nie żyje Ogłaszać Domyślnie wdrażaj kompleksowe szyfrowanie wiadomości błyskawicznych. Korzyścią dla użytkowników kompleksowego szyfrowania jest przede wszystkim poufność i bezpieczeństwo. Dzięki temu bezpiecznemu procesowi komunikacji osoba trzecia nie może uzyskać dostępu do rozmów bez fizycznej posiadania urządzenia, na którym toczą się rozmowy (smartfon, tablet lub komputer).

Dlatego Messenger będzie oferował taką samą gwarancję prywatności jak WhatsApp. Przypominamy, że do niedawna w Messengerze dostępne było szyfrowanie typu end-to-end, które użytkownik musiał sam aktywować kilkoma kliknięciami.

Co więcej, PIN ten umożliwi lepsze zarządzanie historią rozmów. Meta wyjaśnia, że ​​umożliwi to użytkownikom Messengera: Aby móc odzyskać wiadomości w przypadku zgubienia, zmiany lub dodania urządzenia ».

Meta określa również, że domyślne wdrożenie kompleksowego szyfrowania zajmie kilka miesięcy ze względu na dużą liczbę użytkowników Messengera (ponad miliard). Nie martw się więc, jeśli nie otrzymałeś jeszcze prośby o utworzenie kodu PIN.

Zaznaczmy też, że początkowo możliwe będzie uniknięcie generowania przedmiotowego PIN-u. Jednak po drugie, Meta zmusi cię do jej stworzenia. Wreszcie możliwa będzie konfiguracja PIN-u w zakładce „Bezpieczeństwo i ochrona”.

_
Podążaj za Gecko dalej Facebook, youtube I Instagram, aby nie przegapić żadnych dobrych wiadomości, quizów i ofert.

Otrzymuj najświeższe informacje bezpośrednio na WhatsApp, subskrybując Nasz kanał.