Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone wzywają Rosję do realizacji porozumienia między Kijowem a Moskwą w sprawie eksportu zakazanego ukraińskiego zboża

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographicie/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographicie/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Transmisja na żywo Clemensa Abtogpur

Zdjęcie z okładki: Rolnik na polu wokół krateru pozostawionego przez rosyjską rakietę dziesięć kilometrów od linii frontu, w obwodzie dniepropietrowskim na Ukrainie, 4 lipca 2022 r. Efrem Łukacki/AFP

  • Nowe rosyjskie bombardowanie w czwartek zabiło trzy osoby i raniło 23 inne, w tym cztery poważnie, w CharkówOgłosił gubernator regionu Ole Senhopov. Dzień wcześniej zginęły tam już trzy osoby, w tym nastolatka w pobliżu przystanku autobusowego.
  • Dla mnie KramatorskW Donbasie, według władz ukraińskich, zniszczono szkołę, która rzekomo służyła do przechowywania pomocy żywnościowej; Jedna osoba zginęła, a dwie pozostały pod gruzami.
  • szef rosyjskiej dyplomacji, Siergiej ŁawrowW środę cele Moskwy nie ograniczają się już do wschodniej Ukrainy, ale są również zaniepokojone„inne obszary” I może się rozszerzać.
  • Rosja uruchomiła się ponownie Nord Stream 1. gazociągWedług Moskwy, która łączy syberyjskie pola gazowe bezpośrednio z północnymi Niemcami, po 10-dniowej przerwie na prace konserwacyjne. Działa jednak tylko na 40% swojej przepustowości, tak jak przed konserwacją, za pośrednictwem niemieckiego operatora sieci Gascad.
  • Ukraina, której gospodarka załamała się od początku rosyjskiej inwazji na kraj, ogłoszona tego samego dnia 25% dewaluacja swojej waluty krajowejhrywny, w stosunku do dolara. „Taki środek zwiększy konkurencyjność ukraińskich producentów” A „Wspomoże stabilność gospodarki w warunkach wojny”Bank centralny powiedział w komunikacie.
  • Na około 15 000 rosyjskich żołnierzy zabitych Od początku wojny, według amerykańskich i brytyjskich agencji wywiadowczych. Ukraiński rząd przedstawił znacznie wyższe szacunki, mówiąc na początku lipca, że ​​zginęło 36 200 rosyjskich żołnierzy. Moskwa ze swojej strony podała te liczby tylko dwa razy – ostatni punkt, 25 marca, odnotował 1351 zgonów wśród swoich żołnierzy.

Obejrzyj wczorajszą transmisję na żywo tutaj.

READ  Afryka Zachodnia w wirze wojskowych przewrotów

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

rozszyfrowanie. Aby pozbyć się rosyjskiego gazu… Komisja chce zmniejszyć europejską konsumpcję o 15%

wideo. W ośrodku recepcyjnym w Polsce ukraińscy uchodźcy szukają normalnego życia

Reportaż. W Polsce, wzdłuż enklawy Kaliningradu, lokalna gospodarka cierpi na antyrosyjskie sankcje

rozszyfrowanie. Jeśli dziś zaatakujesz Tajwan, Chiny poniosą taką samą logistyczną porażkę, jak Rosja na Ukrainie

Gospodarka. McCain zakończył wszelką obecność handlową w Rosji

analizować. Sektor high-tech na Ukrainie, między przetrwaniem a innowacją

Mapa wojny na Ukrainie dzień po dniu