Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kierunek na 4 tygodnie: letnia pogoda na wakacje do 21 sierpnia

Kierunek na 4 tygodnie: letnia pogoda na wakacje do 21 sierpnia

za pomocą Krypta Regisameteorolog,

Co tydzień aktualizowany jest miesięczny trend pogodowy. Obejmuje to okres od 25 lipca do 21 sierpnia i odnosi się do głównych wakacji letnich, a także do końca sezonu żniwnego i rozpoczęcia zbioru winogron. Ten trend wskazuje na niewielki spadek upałów w przyszłym tygodniu, z wyjątkiem południowo-wschodniej. Nowy szczyt upałów powinien nastąpić na początku sierpnia, po którym nastąpi kilka burz. Susza będzie trwała. Oczekuje się, że burze z piorunami nie zrekompensują niedoboru.

Bardzo gorąca i zawsze sucha pogoda nastała w kraju od początku lipca, z wyjątkiem kilku ulewnych deszczy, które nie zrekompensowały suszy. Jeśli w ciągu tygodnia temperatury nieco spadną, lipiec ten powinien znaleźć się wśród 3 najcieplejszych i najsuchszych od początku notowań pogodowych.Tydzień 25-31 lipca: upały są bardziej znośne, ale nadal deszczowo…


Ostatni tydzień lipca przyniesie bardziej mieszaną i chłodniejszą pogodę z kierunkiem przepływu z sektora zachodniego na północno-zachodni z towarzyszącym powietrzem oceanicznym. Jednak czas nie zostanie zakłócony; Możesz liczyć na mniej długich dni dobrej pogody z okresami zachmurzenia, ale mniej pryszniców lub burz. Upały znów staną się znośne, z wyjątkiem południowo-wschodniej części kraju, gdzie oczekuje się, że wysokie temperatury będą się utrzymywać, co w wietrzne dni będzie wiązało się z wysokim ryzykiem pożarów.


pierwszy tydzieńWerset Do 7 sierpnia: nowy szczyt wysokich temperatur, po którym następują burze


Zimna kropla może uformować się w Portugalii, budząc obawy o wyższe temperatury z południowego zachodu. Trudno w tej chwili precyzować, ale poziom temperatur w kraju znów będzie zależał od położenia tego zimnego upału. A priori, południe będzie najbardziej dotknięte wzrostem temperatury, nawet jeśli temperatury tymczasowo wzrosną na północy. Zimny ​​spadek tym razem może prowadzić do niestabilności przy wietrznej i burzowej pogodzie. Znowu te burze się rozprzestrzenią i nie wszyscy powinni jechać na tym samym wózku.

READ  Spotkanie szefów sztabów ECOWAS zaplanowane na sobotę zostało przełożone


Tydzień od 8 do 14 sierpnia: letnia pogoda z rozsądnym upałem


Nad krajem powinna panować ładna letnia pogoda obok antycyklonu na Wyspach Brytyjskich. Słońce będzie dominować nad większością naszych regionów z kilkoma burzami upałów co najwyżej pod koniec dnia na południu i wschodzie kraju, szczególnie w pobliżu basu. Temperatury powrócą nieco niższe, ale nadal powyżej sezonowych standardów.


Tydzień 15-21 sierpnia: Niestabilna i wietrzna pogoda na południu


W trzecim tygodniu sierpnia pogoda może stać się niestabilna na południu z częstymi burzowymi deszczami od Alp po śródziemnomorską głębię lądu, a także w pobliżu Pirenejów. Wiarygodność tego trendu pogodowego pozostaje w tej chwili ograniczona, ale ta niestabilna tendencja będzie dobrą wiadomością dla regionów dotkniętych silną i przedłużającą się suszą. Północna część kraju może pozostawać pod wpływem warunków antycyklonowych z dość suchą i słoneczną pogodą.


Tak więc lipiec br. zakończy się wyraźnym deficytem opadów, mimo nielicznych spodziewanych sztormów. Temperatury będą powoli spadać, pozostając powyżej normy przez cały sezon. Początek sierpnia może być znowu cieplejszy z widmem upałów, przynajmniej na południu. Dlatego konieczne będzie monitorowanie tego okresu. Wreszcie, w drugiej dekadzie sierpnia powinniśmy znaleźć chłodniejsze warunki, a na południu będzie bardziej wietrzna pogoda.


Następna aktualizacja, czwartek, 28 lipca o godzinie 17:00.