Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone: Nastolatkowie aresztowani po tym, jak 4 osoby zginęły, a 32 zostały ranne w Alabamie

Dwóch nastolatków zostało aresztowanych i oskarżonych o morderstwo pierwszego stopnia w Alabamie po strzelaninie na przyjęciu urodzinowym w sobotę wieczorem, w wyniku której zginęły cztery osoby, a 32 zostały ranne, poinformowały w środę lokalne władze.

Rzecznik policji w Alabamie, sierżant Jeremy Burkett, powiedział podczas telekonferencji, że 17-letni Ty Rick McCullough i 16-letni Travis McCullough zostali aresztowani i oskarżeni o morderstwo. Dodał, że dwóch młodych ludzi z Tuskegee, około 60 km na wschód od stolicy stanu, zostało aresztowanych we wtorek wieczorem. Na ich telefony komórkowe nie podano żadnych informacji.

Zostaną postawieni przed wymiarem sprawiedliwości jako dorośli, dodał prokurator generalny Mike Siegrist, dodając, że cztery ofiary pozostają w szpitalu w poważnym stanie.

Ofiary miały od 17 do 23 lat

Przyjęcie urodzinowe, na którym nastolatka obchodziła swoje 16. urodziny w małym miasteczku Dadeville, zdawało się iść w dół, gdy matka solenizanta powiedziała gościom, że wie, że ludzie są uzbrojeni, i kazała im wyjść, według doniesień mediów.

Wśród zabitych był Filstavius ​​Doodle, starszy brat dziewczynki, której urodziny obchodziła. 18-latek był znakomitym sportowcem, który zdobył stypendium na grę w futbol amerykański na Jacksonville State University.

Pomimo młodego wieku ofiar i tragicznych okoliczności, ta strzelanina trafiła na pierwsze strony gazet w Stanach Zjednoczonych i wywołała stosunkowo niewielką reakcję polityczną, nawet jeśli prezydent Joe Biden był wzruszony, że Ameryka „znowu pogrążyła się w żałobie” po strzelaninie.

Powtarzalność tego rodzaju tragedii – kilka dni temu mężczyzna zabił pięć osób w banku w Kentucky – wzmacnia pewną dozę fatalizmu w opinii publicznej. Kraj, który ma więcej broni indywidualnej niż jego własna populacja, płaci wysoką cenę za jej rozmieszczenie. Niezwykle wysoka śmiertelność spowodowana bronią palną nie jest porównywalna z innymi krajami rozwiniętymi.