Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Środek sesji w Paryżu: martwy spokój

skłonności

Indeks CAC40 spadł nieznacznie o 0,15% do 6547 punktów w środę, 14 lipca, po tym, jak Wall Street nieznacznie spadł wczoraj, obserwując inflację i czekając na dzisiejszą interwencję Jerome’a ​​Powella, podczas gdy zmienna Delta kontynuuje szybki wzrost. Na świecie… kurs jest tak cichy, że trójkolorowe święto narodowe jest obowiązkowe!

Gospodarka i waluty

Opublikowane dane o inflacji w USA były bardzo niepokojące: czerwcowy indeks cen konsumpcyjnych w USA wzrósł o 0,9% w porównaniu z poprzednim miesiącem, znacznie więcej niż oczekiwano, bo konsensus wynosił +0,5% … Zrewidowany indeks, po wyłączeniu żywności i energii, również wzrosła o 0,9% W porównaniu do poprzedniego miesiąca, wobec konsensusu 0,4%. W rezultacie CPI wzrósł o 5,4% r/r wobec konsensusu 4,9%. Skorygowany CPI, z wyłączeniem zmiennych, wzrósł o 4,5% rok do roku, w porównaniu z konsensusem na poziomie 4%… Po przybyciu ceny konsumenckie w USA odnotowały tam największy wzrost od 13 lat!

Utrzymywały się również obawy dotyczące wariantów koronawirusa, które mogą utrudniać powrót do zdrowia, pomimo masowego rozpowszechniania szczepionek. . W USA sekretarz skarbu Janet Yellen wyraziła obawę, że te zmienne mogą utrudnić ożywienie gospodarcze. Yellen opowiada się za szybkim i pilnym wprowadzeniem szczepionek na całym świecie.
W najbliższą środę będzie to w szczególności „półroczne” oświadczenie przewodniczącego Fed Jerome’a ​​Powella dotyczące polityki pieniężnej, które zwróci uwagę inwestorów na potencjalne „podsłuchiwanie”, zmniejszające się zakupy aktywów od Fed, które obecnie wynoszą 120 miliardów dolarów miesięcznie. Inwestorzy zapoznają się również z Indeksem Cen Producentów (ostateczny popyt), Indeksem Oczekiwań Inflacyjnych Atlanty Fed, cotygodniowym raportem Departamentu Energii na temat krajowych zapasów ropy czy Big Book Fed.
Ropa ponownie wzrosła do 76 USD za Brent, podczas gdy euro spadło z powrotem do 1,1780 USD na rynku międzybankowym.

rosnące wartości

AB Science: +14%, a następnie DMS (+5%) z Lysogenem

READ  Koordynacja operacji rynkowych | Prognozy branżowe w Ameryce Północnej i Łacińskiej, Europie i regionie Azji i Pacyfiku do 2030 r

Esker (+4%) w drugim kwartale roku obrotowego 2021 Grupa osiągnęła skonsolidowaną sprzedaż w wysokości 33,4 miliona funtów, co stanowi wzrost o 32% przy stałych kursach wymiany w porównaniu do tego samego kwartału poprzedniego roku obrotowego.
W pierwszej połowie roku sprzedaż wyniosła 64,4 mln aiga, co oznacza wzrost o 22% przy stałych kursach wymiany.
Firma po raz kolejny miała najlepszy kwartał i najlepszy semestr w swojej historii.
Wzrost Eskera powinien być kontynuowany w trzecim kwartale ze względu na znaczące sukcesy komercyjne odnotowane od czwartego kwartału 2020 r., silne ożywienie gospodarcze obserwowane na całym świecie oraz fundamentalny wpływ, który pozostaje pozytywny.
Esker podnosi całoroczną prognozę wzrostu organicznego z 16% do 17%, co podniosłoby wolumen sprzedaży grupy do około ME131, jeśli parytet euro/dolar pozostanie niezmieniony.
Na tym poziomie wzrostu rentowność powinna wynosić od 12% do 15%.

Waloryczność: +3%. Jefferies podniósł indeks w pliku z 12,8 do 14,5 euro wraz z powiadomieniem o zakupie.

Vigiac Aero: +3% z Equinops

STM: +2%, a następnie Iramit, Claranova, Adocia

TechnipFMC: +1% w CGG, Rallye, Alstom, SG, Crédit Agricole

Niskie wartości

Latécoère (-19%) ogłosił rozpoczęcie podwyższenia kapitału przy zachowaniu preferencyjnych praw poboru w wysokości około 193,4 mln euro, które prawdopodobnie wzrosną do około 222,4 mln euro, jeśli klauzula przedłużenia zostanie w pełni wykonana.
Cena subskrypcji: 0,51 € za nową akcję
– Subskrypcja ekwiwalentna: 4 nowe akcje za 1 akcję istniejącą

Bioma (-3%) padł ofiarą ataku ransomware na sieć komputerową grupy. Przypominamy, że atak nie miał konsekwencji dla działalności wyzysku przemysłowego; Wszystkie elektrownie grupy nadal działają normalnie.
“Zespoły informatyczne Albiomy zareagowały na przywrócenie biurowego systemu informacyjnego grupy tak szybko, jak to możliwe. Dogłębne dochodzenie przeprowadzone przez delegowanych przez nas ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa ujawniło, że zaobserwowano pewne włamania do niektórych danych firmy. W razie potrzeby podejmuje się odpowiednie środki ostrożności i ochrony do sytuacji. Firma złożyła reklamację Działa w ścisłym porozumieniu z właściwymi urzędami. Prywatne polisy ubezpieczeniowe zostały aktywowane.”

READ  Dziennikarz Quotidien składa skargę przeciwko Francisowi Lallanowi za pobicie

Eiffage: -2%, następnie Solutions30, Bonduelle, Balyo i Aubay

Air France KLM: -1,5% z wydarzeniami GL, Sodexo

EDF (-1,5%) zapowiedział otwarcie swojego biura w Warszawie, które w całości dedykowane jest wspieraniu rozwoju zintegrowanej oferty jądrowej dostosowanej do polskiego rynku. Decyzja o zakotwiczeniu polskiej działalności związanej z opracowywaniem ofert EDF w Warszawie podkreśla długoterminowe zaangażowanie EDF we wspieranie ambicji nuklearnych Polski. Oferta EDF dotyczy głównie budowy od 4 do 6 reaktorów EPR w Polsce.
Na szefa nowego biura EDF powołał Thierry’ego Deschaux. Podczas 14-letniej kariery w Polsce w kilku spółkach zależnych EDF, a w szczególności w Dalkii Polska, której był prezesem, pan Deschaux zdobył głęboką wiedzę na temat polskiego sektora energetycznego na wszystkich etapach jego transformacji. Od 15 lat w oddziale nuklearnym EDF France w zakresie inżynierii, eksploatacji i konserwacji, a także w negocjowaniu dużych kontraktów na zakup paliwa jądrowego.
Działalność biura EDF w Warszawie będzie koncentrować się na pogłębieniu dialogu, jaki EDF nawiązał w ciągu ostatnich dziesięciu lat ze wszystkimi głównymi graczami zaangażowanymi w polski program jądrowy. Jednym z jej głównych zadań jest integracja polskiego przemysłu z europejskim przemysłowym łańcuchem dostaw EDF do reaktorów EPR, poprzez nawiązywanie długotrwałych partnerstw i przyspieszanie kwalifikacji polskich dostawców. Biuro podlega nowemu Departamentowi Rozwoju Jądrowego EDF i będzie w pełni korzystać ze wsparcia swoich zespołów inżynierskich.

Iliada: -1%, a następnie Ubisoft, Bouygues, Vinci i Accor

Iris Knobloch, Artémis – tradycyjna spółka holdingowa rodziny Pinault reprezentowana przez François-Henri Pinault i Albana Gregita – oraz Combat Holding, ogłosili utworzenie I2PO, pierwszego w Europie „SPAC” (spółki specjalnego przeznaczenia) poświęconej przemysł rekreacyjno-rozrywkowy.
SPAC w formie nowopowstałej spółki akcyjnej zarejestrowanej we Francji rozpoczyna dziś akcję pozyskania środków w wysokości 250 mln euro (ewentualnie podwyższonych do 300 mln euro w przypadku „pełnego skorzystania z klauzuli przedłużenia ”), w ramach oferty dedykowanej inwestorom kwalifikowanym., z okazji jej wprowadzenia w profesjonalnym dziale rynku regulowanego Euronext Paris.

READ  Jak oglądać Gateshead Diamond League na żywo