Sport – Tenis – United Cup: Francja po porażce z Polską nie wejdzie do finału

Francja, prowadzona w grze pojedynczej przez Caroline Garcię i Adriana Mannarino, w półfinale została pokonana przez Polską prowadzoną przez Igę Świątek i Huberta Hurkacza. Puchar ZjednoczonegoZawody drużyn mieszanych w sobotę w Sydney. Plasujący się na 9. miejscu w świecie Polak Hubert Hurkacz pokonał w dwóch setach Francuza Adriana Mannarino (6:3, 7:5). Następnie numer jeden świata Iga Świątek, tym razem pokonała Francuzkę Caroline Garcię (4-6, 6-1, 6-1).

„Pozytywny tydzień” – mówi Caroline Garcia

Polska, która dzięki tym dwóm zwycięstwom w grze pojedynczej zakwalifikowała się już do gry pojedynczej, następnie wygrała także w grze podwójnej mieszanej dzięki zwycięstwu duetu Katarzyna Kawa/Jan Zieliński nad francuskim duetem Elixan Lekimia/Edouard Roger-Vasselin w prostych setach (6-3, 6- 3). . Faworyci w United Cup (mieszanej rywalizacji drużynowej skupiającej 18 krajów) Polska utrzymała swoje miejsce i tym samym zakończyła przygodę francuskiej drużyny.

To oczywiście pozytywny tydzień, wygrałem trzy mecze w grze pojedynczej i dwa mecze w deblu i fizycznie widzę, że mogę kontynuować. Jeśli mogę sprawić problemy Świątkowi, to dlatego, że mogę sprawić problemy wielu innym zawodnikom na ringu„, potwierdza Caroline Garcia pod koniec tygodnia w Australii.