sport. Nowości w skrócie na sobotę 10 lipca

Gry sportowe

W piątek wieczorem Duciste Sacha Cultru wziął udział w wyścigu na 800 m po stronie Tallina. Nadal w dobrej pozycji na 600 m, plasując go na trzecim miejscu w pierwszej rozegranej serii, Dijonnais nie był w stanie ukończyć swojego zwykłego mety i zajmuje piąte miejscemi. „W mistrzostwach Francji ukończył w 26 minut na ostatnich 200 punktach, tam trochę słabnie i wchodzi w 28” – powiedział jego trener Hervé Asadi. „To był długi sezon, może trochę zmęczony i na szczycie. to, że niekoniecznie dobrze spał w nocy, co poprzedzało wyścig. Ale to fakt wyścigu nie kwestionował jego wspaniałego sezonu. „Właściwie Duke Runner wygrał piątkęmi 800m miejsce we Francji elita.

kajak kajakowy

Europa: Sansinina Navy dwukrotnie na czwartym miejscu

Marin Sansinina z Dijonne dwukrotnie stanął u stóp podium w czwartek i sobotę podczas odbywających się obecnie w Rosji Mistrzostw Europy w klasie C1. W sprincie (3,4 km) Cote Durrani zbliżył się do medalu z czasem 18’59”52, za Polką Adrianą Antos (18’47”52). Wyścig przeleciała Węgierka Zsofia Kisban na 17’50”84, przed Rosjanką Marią Kazakovą (18’40”51). W sobotę Burgundia startowała w maratonie (15,4 km). na nową czwartą pozycję po 1h28’40”23, ponownie za Adrianną Antos (1h27’49”50). Węgierka Zsofia Kisban po raz kolejny zdominowała debaty (1h24’51’99), wyprzedzając Marię Kazakovą (1h27’40’92).

Francja: Pieniądze dla początkujących Ines Frisch

Na Mistrzostwach Francji, które odbyły się na Gravelines, młoda kobieta z Saint-Jean-de-Losne, Inès Fréchou, zdobyła srebrny medal w juniorskich mistrzostwach K1 na dystansie 5000 metrów. Biorąc Corentin Barbe 6 fajnie?mi Miejsce w K1 seniorów powyżej 200 metrów, gdzie w niedzielę zmierzy się w K2 z Mathieu Vieille. W juniorach C1 Baptiste Rebuchi zajął szóste miejscemi Miejsce.

Jazda rowerem

MotoGP Europa: Elisa Lans 7mi w Zolderze

Côte-d’Orienne Elisa Lance – licencjonowana w Joué-lès-Tours – zajęła siódme miejscemi Wśród juniorów w rozgrywanych obecnie w Zolder Mistrzostwach Europy.

READ  Diabły zidentyfikowały swoich przeciwników w Euro we wtorek

Kolarstwo górskie: Remondet, pech dla optymistycznej Francji

Osiemnaście dni przed pełnym nadziei pucharem Tour de France, rozgrywanym na płaskowyżu Montchil w Lens-le-Suner, Valentin Raymondt (Team Sunn Offroad) miał pewne ambicje, by w sobotę rano w Levence (Alpes Maritimes) zdobyć mistrzostwo Francji w klasie. Dijonnais uplasował się w trzecim rzędzie (10 kolarzy w rzędzie) i miał dość dobry start, nawet jeśli kolarz miał przed sobą awarię mechaniczną, przez co tracił trochę czasu. Ale najgorsze było pod koniec pierwszego okrążenia, gdzie zerwał łańcuch. wyszedł około 75mi Zamiast tego Valentin Raymondette zdołał wrócić do pierwszej dwudziestki, ale nieuchronnie gorzko. „Miałem dobre odczucia jak w Lons i szkoda mieć tak wielu kolarzy do wyprzedzania, którzy nie zawsze rozumieli, dlaczego tak mocno naciskam. Kiedy widzę, że robię 6mi Czas uczestników na ostatnim okrążeniu, na którym byłem najmniej zakłopotany, potwierdza, że ​​była tam forma. „

piłka nożna

DFCO: Selma Amani zobowiązuje się do Saint Malo

Dijon W sezonie 2020-2021 (14 meczów) pomocnik Selma Amani (31) podpisał kontrakt z Saint-Malo, który gra w 2. lidze.