Sport | Lekkoatletyka: Francuzka Sacha Chua poprawia rekord świata do lat 20 w biegu na 110 m przez płotki

NAIROBI – Francuz Sacha Chuya został mistrzem świata do lat 20 w biegu na 110 metrów przez płotki, poprawiając swój rekord świata w tej kategorii o 12 sekund i 72/100 w finale w Nairobi (Kenia).

Zhoya, 19 lat, ustanowił już poprzedni rekord w kwalifikacjach do lat 20 poprzedniego dnia z 12 sekundami 93/100, spadając po raz pierwszy w swojej karierze poniżej progu 13 sekund. W sobotę pokonał Jamaican Fashion Show Faciana i Paula Jacoba Szymańskiego.

Drugi Francuz w tym finale, Erwan Senna, zajął piąte miejsce z czasem 13 sekund 50/100, co jest jego rekordem życiowym.

Przed wyczynami Zhoyi poprzedni rekord w tej kategorii, 99 cm wobec 106 cm w wielkich zawodach, ustanowił inny Francuz Wilhelm Belocian z czasem 12 sekund 99. Tym razem wyrównał go Jamajczyk Damion Thomas.

Uważany za wielką nadzieję we francuskiej lekkiej atletyce, Sacha Chua urodził się w Australii jako córka Francuzki i dzieli swój czas między oba kraje.

Jest to drugi medal dla francuskich sportowców w sobotę na mistrzostwach świata w Nairobi po srebrnym medalu zdobytym przez Mile Per-Hesseloise na 10 000 metrów.

Od początku tych turniejów francuscy sportowcy zdobyli pięć medali, z których dwa są złote (wraz z medalem Erouane Konate), dwa srebrne i jeden brązowy.

READ  EuroVolley 2023 – Na żywo – Wyniki – Faza Francji z Rumunią – Informacje sportowe – Narciarstwo